a keď už boli na dobrej ekonomickej úrovni tak poslednými krokmi štátnej moci boli vrhnuté späť na úroveň dákej minulej doby (ani identifikovať to nejde) a samostatne hospodáriť sa tu nedá, lebo naraz potrebuje kapitál ako keď starí rodičia začínali pred vyše 100 rokmi, akoby sa technologické zveľadenie vyparilo, niet ho, začať môže akurát tak od kravičky a rebriňáka čo však už teraz je nemožné a nezmyselné.
Chcem len naznačiť, že je ťažké určiť akým smerom by sa mali pohybovať úvahy o spáchaných krivdách a ich odškodnení lebo to často vedie k produkcii ďalších krívd je terajšej a budúcich generáciách.


