súhlas, je to veľmi dobrá kalkulácia s cieleným efektom vyplatiť na dôchodky čo najmenej a čo najviac a pokiaľ možno čo najdlhšie brať od nás povinné odvody, lebo predsa len po masívnom odchádzaní mladých do cudziny zostanú pre nejakú časť prestárlych aj dáke pracovné miesta a teda aj mzda ako výpočtová základňa na zrážky vo forme povinných odvodov Zdrav. a soc. poistenia. Napokon sa tu neustále umelo vytvára dojem, akoby prípadné výdaje zo ŠR na dôchodkové zabezpečenie boli tou hlavnou príčinou "enormného tlaku" na verejné financie. Je to aj krycí manéver na odvracanie pozornosti od hlavnej príčiny a to tkzv. "tureckého" hospodárenia, resp. "prerozdelovania" verejných zdrojov, lebo na "tkzv. permanentné zospravodlivovanie prerozdelovania verejných zdrojov sa zvrhol celý akt vládnutia doterajších vlád bez výnimky. Je to tak, ako to aj vyriekol v skrate istý teraz už mimoparlamentý politik s jadrným vyjadrovaním, vývoj mu dáva v niečom aj zapravdu.


