nik nevie len u nás, inde to vedia a najlepšie vedia čo s tým američania.
nik nevie len u nás, inde to vedia a najlepšie vedia čo s tým američania.
sadrokartón, poviem Ti úprimne, podľa Teba nevie posúdiť nič a uvažovať a ešte k tomu do hĺbky-nie je sám. Očividne z toho nemusia byť zúfalí, stačí keď si Ťa prečítajú a už im to musí byť hneď úplne jasné. Po prečítaní Tvojho zostanú ako po osvietení. Úplne postačí ponechať Teba uvažovať do hĺbky, lebo Ty to vieš a hravo dokážeš aj s tým Tvojim úžasným uvedomovaním. Ešte že Ťa máme a dokážeš písať a nezištne sa o tom s nami podeliť aj s korekciiou nášho uvažovania.
..prosímtebe manovar33, nereformovateľné predsa neznamená, že nemôže mať zmeny, na to je vhodnejší pojem "nemeniteľná" a to nik netvrdí. Napokon neexistuje exatná hranica na definovanie od akých zmien sa jedná o reformy a za aký časový úsek musia byť tie zmeny prevedené aby sme pri ich posudzovaní mohli hovoriť o reformách, o nejakej prestavbe. Ber to tak, že pre svoj konzervativizmus je ťažko reformovateľná. Nemám na mysli dáky škodlivý konzervativizmu, kvitujem, že je cirkev konzervatívna. ....Potom sa aj čudujeme v akom duchu sa nesú naše diskusie často k ničomu nevedúce okrem osobných invektív, keď každý máme svoj vlastný výklad pojmov. Myslím to všeobecne aj samozrejme včítane nás obidvoch, nie sme vynimkami.
koho si podal, no predsa tých, ktorí sa idú z toho potentovať, píšucich celý čas žlčou presýtené príspevky na RKC, Pápeža, Excelencie, Mons., kňazov. Ak máš na mysli autorov jemný spôsob, ktorým to len veľmi slušným spôsobom naznačil, potom súhlasím, nie je to podanie, len jemná výtka k ich drastickému vyjadrovaniu plného emócií bezdôvodných, alebo ktorých dôvodom je dnešná dobra plná stresov ktorým sme bez obrany vystavený v (ne)zamestnaní, z politikov, z neistej budúcnosti?
možné to je, ale je to ich vnútorná svetská záležitosť a na základe len hypotéz a útržkových správ, lebo iné od nich nepreniknú, sú naše úvahy len špekuláciami a zostáva veriacim na ich, zdôrazňujem len ich vieru, že Boh všetko usmerňuje tým správnym smerom a teda aj prípadné vybočenie svetských ľudských bytostí v ďaľšom vývoji napraví. Opakujem, že je to vec viery v Boha všemohúceho a veriaci zostáva v pokore v očakávaní a modlení a nie trepaní dve na tri ako tu čo by chceli byť reformátorí RKC, ktorá je predsa ako je každému známe nereformateľná. Je vôbec zbytočné sa týmto spôsobom ako to teraz beží o tom baviť. Je to ako keby sme špiritizovali o učení Alahovom my neverci z pohľadu tohto učenia.
Dodoku opravdu zaujímavé, ako to vieš, že ten čo zomrel bol posledný? dokonca vidíš aj za múri Vatikánu a smútiš z toho čo tam vidíš, poreportuj čo tam všetko vidíš-určite to bude na vyššom levely ako od našich masmédií.
Ak to zaručene vieš a vidíš, nemáš aj videnia o tom kedy sa budeme mať lepšie, padáme ešte stále na dno, alebo stúpame, alebo len sem tam levitujeme? (.. od médií idú stále len rozporuplné správy).
Lena, všimni si, ako často zdôrazňuješ sympatie, mladosť a fešnosť, (preto aj áno, Mons. JB je mladý, fešný sympaťák, chlapisko plný energie..), len dúfam že tieto vonkajšie znaky príliš nezastierajú - neovplyvňujú spôsob Tvojho usudzovania aj teraz keď si už trocha v pokročilejšom veku.
Nie je skazený, nejde o skazenosť ale o nesprávne manažovanie z hľadiska prísnych vnútorných cirkevných pravidiel svetskej cirkevnej organizovanosti súčasťou ktorej je, roky ich študoval, prisahal vernosť v dodržiavani, aj v ich v bezpodmienečnom podriaďovaní sa im. V RKC je činný dlhé roky a musí vedieť, ako to v jej vnútornej organizácii "beží" a čo si môže dovoliť a čo nie a čo môže očakávať. Veď preto je to tak, že húfne sa do jej priamych služieb nik nehrnie. Takže o čom sa to stále bavíme a o akých prekvapeniach to stále hovoríme? Predsa sa tomu systému upísal, zo svojej vôle a nik ho tam na silu nedrží. Dobre vie ako aj my tu, že všetky vnútorne záležitosti si tam riešia za vysokými múrmi. Je to dobrovoľná organizácia akceptovaná štátnymi inštitúciami celom svete. V terajšom pokrokovom veku v nej už nemučia, neupaľujú, nevrhajú do hladomorní, dovoľujú tým, ktorým sa tam zunovalo byť aby si slobodne odišli. Tiež do svojej firmy si nenecháš kafrať a zrušíš nevhodného managera.
Vážený pán Peter Pčolinský, prosím nebol ste náhodou povedzme "aktivista" predtým aj úradom, poradcom, prepojený s niektorou ponovembrovou vládnou mocou? Táto vedomosť by mi pomohla zaujať správny postoj v reakcii. samozrejme v tomslušnom slova zmysle.
Antonínu, hodnotenie kvality otázok nie je diskusnou témou, tak ako že 1+1=2. Nie je predsa možné, aby akýkoľvek pôvodcovia akýchkoľvek otázok kládli otázky vysoko prevažujúce ich kapacity, detto aj my tu diskutuje nad úrovňou našich schopností. Ďalej aký význam má niekomu hovoriť že je dement a to zvlášť keď ho považujem za takého? jedine zase len dement, lebo rozumný ten to diskrétne obíde. Ja Ťa napriek tomu za takého nepovažujem. Ale preskočil si porovnanie s učiteľom. Bolo by Ti jedno čo robí mimo školy učiteľ Tvojho dieťaťa? Keby si sa dozvedel, že sa vraj "odhaľuje" tak by si mu položil oprávnene priamu otázku trebárs aj riaditeľovi školy "je to pravda že sa odhaľuje?" ak by to nebola pravda, učiteľ by to považoval za nehoráznosť, urážku a min. za sprostú otázku od dementa. Bola by otázka opravdu sprostá a dementná v tomto prípade ešte nevysvetlenom? Rodičia z inej školy by ju spochyňovali ako nepatričnú a dementnú? jednoducho by si ich odkázal do ..
určite sa vrátime a pôjdeme do kostola sa pomodliť a vzívať Boha a všetkých svätých v prípade keď bude vrhnutý, alebo upadneme do zúfalstva v prípadoch ťažkej životnej situácie, zvlášť do bezvýchodiskovej, aj ako ateisti si spomenieme na Otčenáš.. a to bez akejkoľvek hanby.
a pohoršujúcich sa nad vhodnosťou obsahu zaručene pravých otázok - to predsa nie je možné aby sme im to len tak na prvý pokus zožrali. Nebolo by to po prvý raz, čo sa chytili "lacnej" a hlúpo ju otáčajú v záujme čoho? určite nie v záujme svojej profesionality, tá sa im čím ďalej tým viac vzďaluje.
bezbreho kope do arcibiskupov a samotnej podstaty cirkvi. Uvedomme si, že mnísi, kňazy, biskupi aj reprezentujú cirkev celých 24 hod. denne počas celého svojho života, to cirkev a nakoniec i my od nich očakávame ako samozrejmosť. Samotná cirkevná organizačná hierarchia má právo a povinnosť na to dohliadať, klásť otázky aké uzná za potrebné, lebo ide o veľa, o povesť a poškodzovanie dobrého mena, existencie a doterajšieho pôsobenia. Na tomto samotnom prípade na základe prípadného individuálneho ľudského chvíľkového zlyhania a nezvládnutia subordinácie a ľudskej animozity jedného voči druhému, sa tu umelo navršuje špina s vytrvalou snahou v nej vymáchať slovenských biskupov bez výnimky s pochybňovaním svätej stolice a samotnej podstaty RKC, dokonca v príspevkoch s presvedčivým tvrdením ako to chcel a myslel samotný JK. Naraz kopu komentátorov, redaktorov, novinárov i diskutujúcich tu cituje dákych imaginárnych katolíckych kňazov, pritom do konca "hľadiacich do ich tváre" čudujúcich sa
..vyzerá to tak, že počas celej tohtoročnej uhorkovej sezóny v médiach sa bude obohrávať tento umelo vytvorený cirkus. Vadí nám ak učiteľ ktorý účí naše deti robí počas svojho osobného volna podľa nás neprístojné veci ktoré by ešte len mohli na ne zle vplývať (váľa sa v krčme, navštevuje erotické salóny, dokonca keď nie je heterosexuál, privyrába si tancovaním pri tyči atď. a hneď intervenujeme u riaditeľa školy, ktorému asi nezostáva nič iné, ak ste si overiť skutočnosť len mu klásť otázky podľa tohoto tiež asi nevhodné. Argumentujeme, že pedagóg zostáva pedagógom i mimo školy, aj keď spí, veď je ako verejný činiteľ. Považujeme to za nenormálne? tvrdím že nie. Taktiež je to i s ľudmi činnými-zasvätenými cirkvi, cirkevnej práci či už bez cirkevnej hodnosti, alebo aj s hodnosťou. Chápeme to aj v týchto kritických debatách a aj to automaticky z každého príspevku šrší že čin aktérov posudzujeme predovšetkým ako reprezentantov cirkvi a nie samotného aktéra, a to aj v prípadoch keď sa
príspevok p. Štefanec ako pokus o stručnú charakteristiku doterajšieho vývoja, obzretia sa vzad, súhlasím s Vami, lebo sa začína rysovať, že celý ponovembrový vývoj je charakterizovaný značným šafárením s hodnotami štátu, reformami miňajúcimi proklamované ciele ale skôr s opačným účinkom, odčerpávaním verejných zdrojov mimo reformované systémy, mafianske metódy vládnutia, zahraničné kontá, korupcia, predražovanie atď.. Pritom sa neustále zväčšuje vzdialenosť, kedy si polit.elity nášho štátu priznajú svoju chybovosť (až na smrteľnej posteli?), nedokonalosť, napokon aj z neodbornosti vyplývajúcu sľabosť pri vyjednaní nevýhodných vstupných podmienok do EÚ (v porovnaní so susedmi). Vôbec a kedy začnú (spolu)pracovať na tak potrebnej náprave strategických chýb? S faktami sa dá nejakú dobu manipulovať skresľovať ich a mlžiť ale realita nepustí a prederie sa časom na povrch.
Pán Ivan Štefanec, ako dlhoročný politik a ešte k tomu skúsený dlhoročnou vládnou praxou ošľahaný vládny politik to aj musí už vedieť správne vystihnúť. Vôbec nemáme istotu že by sme sa mali mať my ľudia lepšie, osobne som potiaľ v súlade s touto začiatočnou časťou jeho tvrdenia, včítane aj tých 100 dní novej vlády a dokonca aj po tisíc dňoch vlády, veď zázraky na tomto poli sa nedejú. Ako realista uznávam, že máme istotu, že bude stále horšie v súlade prebiehajúcim vývojom po r. 89, vývojom s trednom trvalého zhoršovania, ktorý vyvrháva počas celého obdobia do riadenia štátu snaživých amatérskych kapitalistov-podnikateľov, keď už nie priamo špekulantov a koristníkov. Napokon sa nedá nesúhlasiť ani s tým, že to stále pretrvávajúce ponovembrové šafárenie zaplatíme my "bežní" ľudia, zatiaľ bravóó pán Štefanec, ešte stále ste v hre, len dodávam, že už aj dávno dlhú dobu platíme, čo už Vám osobne zo svojho vydiferencovaného vyššieho postu už začína trochu unikať. Pokiaľ ponímam Váš
nahromaždené bohatstvo, peniaze nie sú "krvavé"? snáď len tie, ktoré si vlastnými rukami vyryžujem zo zlatonosných žíl. Z tohto pohľadu neustále omielanie tejto témy komentátormi a nakoniec i naše reakcie považujem za zbytočné nič neriešiace rozčuľovanie sa, masírovanie so zbytočným vylučovaním adrenalínu. Čo ma opravdu srdí je to, že o gorilách je stále ticho po pěšine, nič z čerstvo ukradnutého a ukrádaného sa nanavráti. V tomto by sa mohli renomovaní investigívní komentátori a redaktori mohli vŕtať, snáď by sme sa dočkali aj efektu. A v v majetku cirkvi? akurát sa môžeme dozvedieť, že je ešte veľa toho nevysporiadaného čo cirkvi zobrali za totality a bude treba jej to čestne navrátiť, resp. vyplatiť odškodné zo ŠR, (t.j. zverejných zdrojov tvorených našimi daňami) a pritom to bude nevyhnutné zadosťučinenie spravodlivosti.
..čo povieš, bolo by nakoniec najlepšie majetok cirkvi znárodniť, alebo ešte lepšie sprivatizovať v tkzv. holandských dražbách za symbolickú korunu? Čo teraz s tým vekmi zhromažďovaním majetkom? treba ho rozdať chudobným, nezamestnaným, všetkým alebo len selektívne niektorým skupinám? Buďme trochu viac realisti, pri jeho delbe by nám obidvom a 99.9% väčšine určite nič ani len nekaplo, čo sa s ním dá robiť v terajšej dobe? stále si neuvedomujeme, že doba proklamovaného "vsjo ravno" je ta het? delba hodnôť prebieha veľmi asymetricky podľa iných pravidieľ v systéme súkromného podnikania s maximálnou až posvätnou ochranou súkromného vlastníctva s nedotknuteľnosťou majetkových hodnôt? všeobecne platí už teraz spravodlivý zákon o reštitúciach-návratnosti nasilu odobraného majetku pôvodným vlastníkom, podľa ktorého práve teraz v krízovom období napr. v ČR uzákonili návrat majetku cirkvi predtým znárodného majetku i s vyše 300mlrd odškodným (je podtatne bohatšie ako slovenská). Ktoré
..ani to neviem vhodnými slovami vyjadriť, možno že to, že v tom prejave si ako to nazvať taký ..expresis verbis.., sám sebou istý, presvedčivý, no proste ..nadaný.
Záverom si začínam pripúšťať tiež myšlienku nevhodnosti mojej reakcie v jej zbytočnosti.
Odporúčame