nespĺňanie podmienok na používanie hodnotného názvu Univerzita znamená, že ho užívajú podvodne a nemajú právo svojim absloventom udeľovať akademické tituly. Podobne občan vysoškolský titul bez riadnej štátnej záverečnej skúšky a diplomu potvrdzujúcimi riadne absolvovanie vysoškolského štúdia nemá právo používať a keď tak robí, podvádza bez ohľadu na národnostne vzťahy, etnikum. Neplatí žiadna pozitívna diskriminácie pre žiakov z radov etnika, nikoho to ani nenapadne aby sa snažil do toho zamiešať problém národnosti. Ak tkzv. Univerzita v Komárne nespĺňa podmienky, potom akú kvalitu štúdia môže ponúknuť svojim študentom a akú vážnosť dosiahnutého titulu absolventom. Keď je problém študovať na riadnych univerzitách v SR mimo Komárna, je tu predsa možnosť nadaným študentom študovať na renomovaných Univerzitách v zahraničí, aj v Budapešti. Všetko ich cesty a reči končia v téme o národnostného útlaku, už aj pri náhlej zmene počasia, potom že "spolužitie", ešte že si ho vymazali z názvu


