Kto robil ten prieskum a kde ? V nedeľu majú obchodné centrá najväčšie tržby, v nedeľu si chodia nakúpiť ľudia, ktorí na to nemajú cez týždeň čas. Navýši to nápor na obchody v sobotu, mnohé , najmä potraviny sú otvorené len doobeda. Naozaj blbosť.
Kto robil ten prieskum a kde ? V nedeľu majú obchodné centrá najväčšie tržby, v nedeľu si chodia nakúpiť ľudia, ktorí na to nemajú cez týždeň čas. Navýši to nápor na obchody v sobotu, mnohé , najmä potraviny sú otvorené len doobeda. Naozaj blbosť.
....raz v jednom rozhovore vysvetľovala, že neprijatie gender ideológie a výchovy na Slovensku je spôsobené negatívnymi konotáciami z názvu a lokality " Istanbulský "...Naozaj " veľká" osobnosť.
je to také jednoduché: koronavírusová dráma vyčpela, nemôže byť už plnohodnotnou prioritou každodenných sebaprezentácii mesianistického záchrancu. Matoviča začínajú dobiehať negatívne čísla rozbiehajúcej sa krízy, konečne mu docvaklo, že to teraz bude horšie a podstatne zložitejšie, bude to o prepúšťaní ,o zatváraní firiem, o páde hodpodárstva.... a o nepokojoch. Až teraz mu docvaklo, že vládnutie je aj o inom a že toho Sulíka vlastne potrebuje.
. rúška dole, ale nie všetci...do školy , áno - ale len do 5.triedy a len komu sa chce ..hurá cez hranice na 24 hodín kto chce aj bez testu, ostatní čakajte na karanténu, plaťťe testy ( alebo si štekajte na Slovensko za plotom, privandlovalci !).. obchodné centrá otvoriť, ale do divadla, kina pustíme max. 100 ľudí...... Polovičaté a nedotiahnuté, legislatívne nepripravené rozhodnutia tak strácajú zmysel, prehlbujú chaos. Nespokojnosť začína bublať a na to, aby Matovič začal riadiť tento štát ako má , už veľa trpezlivosti nezostáva.
Bolo to absurdné natoľko, že to nestálo za komentár. Ale keď sa konečne vyjadril aj samotný Lipšic to už taký nezmysel nie je. Reagoval prefíkane: : "..kým tu platia staré pravidlá ( kedy gen.prokurátorom nemôže byť neprokurátor a teda ani on ) je to ( jeho kandidatúra) nateraz bezpredmetné". Fiškus to neodmietol jednoznačne ako reči o tom, že by mal byť ministrom. Prečo sa s vymenovaním čaká do septembra ? Musí Lipšic dokončiť Kočnera, zmenky ? Je v novele " ošetrené", že gen,prokurátor môže byť trestaný, v podmienke za zabitie chodca z nedbalosti ? Či sa musí počkať kedy Lipšicovi tá jeho skončí ? Mali by si uvedomiť, že už len verbálne akceptovanie takéhoto kandidáta vytvára negatívny branding Matovičovej koalície. Pridá sa k účtu , v ktorom sa 2 mesiace po voľbácch účelovo a na počkanie ohýbajú zákony , pričom niektoré " staré" pravidlá, napriek vykrikovaniu o tom, ako ich oni zmenia, naopak bezproblémov aj oni využívajú .
Nemá ? Určite dôverujem právnemu názoru a kompetentnosti Ústavnéh súdu viac ako pani, ktorá nemá ani právne, ani technické vzdelanie a ani právnu či IT prax. Dôkazom je , napokon, aj tento vadný návrh zákona z jej "dielne".
je zlý signál, že Remišová za problematické rozhodnutia ( ťažkopádny systém soc.podpory) či za nekvalitný návrh " sledovacieho" zákona opakovane obviňuje kde koho : záškodníkov v Sociálnej poisťovni (!), opozíciu, ktorá ho právne rozporovala -dokonca aj Ústavný súd (! ), ktorý dal výhradám za pravdu. Všetkých - len nie seba. Nechápe, že dnes už nestačí tváriť sa ako Boh pomsty, sekať okolo seba hlava-nehlava. Majú moc- treba makať, prejsť od rečí k činom, ukázať ako sa to má robiť " správne" a lepšie ! Hádzať na iných zodpovednosť za vlastné chyby a zlé rozhodnutia je prejav slabosti a neschopnosti. Ak dostane do rúk moc človek, ktorý nerozumie oblasti, ktorú riadi ale o to urputnejšie "bojuje" s pravdou a za obhájenie vlastnej nekompetentnosti, je to začiatok zlého konca pre všetkých.
je to chyba kapitalistov, že si urobili s takejto totalitnej veľmoci lacnú nástrojársku dielňu a umožnili jej hospodársku prosperitu a režimu - udržanie sa . Číne sa toleruje všetko, obchádza sa okolo nej po špičlách... a toto je výsledok.
Je predsa " už dokázané", že bez ohľadu na to čo vírus unikol z miestneho labáku ( čo je iste vysoko pravdepodobné) oni na miesto okamžitej izolácie mesta celé týždne neurobili nič. A teraz na tom ešte zarábajú.
Hlása šetrenie a kritizuje plýtvanie- no nevadí jej , že kvôli nej zriaďujú celé nové ministerstvo , len preto, aby mala Kiskova trucstranička na jedno použitie, ktorá sa s odretými ušami dostala do parlamentu a do koalície - svoju trafiku. Na najbližšej tlačovke by mala pani Remišová vyčísliť koľko to bude nás daňových poplatníkov stáť. Aj všetky tie nové Rady . ktorí si táto koalícia vymyslela. Naprieč ministerstvami !
Myslím, že prvý raz zaznela téza : " Víťaz berie všetko !" od Augustína Mariana Húsku..ale aj on len citoval iných pred ním...
....nie. Oni sprísnia podmienky ...až potom, čo všade a na roky natlačia SVOJICH " našich" ľudí podľa "starých pravidiel" .. Tým len dokazujú, že aj im vyhovujú . Sú takí istí, ako téí pred nimi ... keď sa dostanú k moci a prisajú na štátny peňazovod...
....a přitom taková ...blbost...
...len .výhovorky a odďaľovanie , akoby sa im do toho nechcelo.Že koľko s tým bude organizačnej práce ... Mysleli si, že majú do septembra školstvo " vybavené". A Sulíkovi - záchrancovi sl. ekonomiky, to, že sú zavreté školy a rodičia- zamestnanci ( i živnostníci a zdravotníci) doma...vôbec neprekáža ? Či ekonomika sú len obchody a obchodníci?
všetky aktuálne kauzy ( okrem Kičuru) boli vyšetrované skôr ako nastúpila táto vláda...
Aký Galko - taká vláda. Radičova ho odvolala z funkcie ministra , Sulík ho vyhodil zo svojej strany, no vrátil sa oknom a tandem Matovič - Kollár mu dali flek v podniku , ktorý chcel ako minister zrušiť, resp. predať. Vtedy sa to nestihlo...
Nie je platné nariadenie, že "osádka v uzavretom aute" ak sú zo spoločnej domácnosti - rúška nemusí mať ? Stačilo aby ten muž povedal, že momentálne býva v byte vodiča ...Nepreháňajú to tí policajti ?
Jedna z najhoších tlačoviek. Zas len všeobecné ( notoricky známe )- zaostávanie čerpania sa začalo už za Dzurindovej vlády a ťahá sa roky: aj to málo projektov - výziev ( ktoré treba vrátiť) vždy niekto z opozície do EU udal...možno špecialita SR opozície, alebo celého Východného bloku - udávať sa. A ortodoxne - po desaťtisícoch" šetriť" európske miliardy, ktoré potom bez problémov, odplávajú inde. Remišová zamrzlavo svojej predvolebnej rétorike, na úrovni deklaratívnych vyhlásení po -pomaly 2 mesiacoch vo funkcii predviedla neznalosť konkrétnejších faktov, neschopnosť odpovedať na vecné otázky a svoju štandardnú demagógiu- za oneskorené vyplácanie pomoci môžu predchodcovia, ktorí nezabezoečili IT zvládnutie koronakrízy a ich posledný mohykán vo funkcii Vážny, ktorý to zámerne brzdí. To vážne ?
Odporúčame