Hoci otvorenie škôl úzko súvisí s otvorením ekonomiky, u nás sa len "rysuje možnosť," liba sa o tom začína hovoriť., kým v Čiechách to už beží: žiaci sa v triedach v redukovanom počte striedajú každý druhý deň...tak aby neboli plné a bežia všetky stupne).No, u nás má Matovič päty zaseknuté pred sebou a nie a nie sa pohnúť. Rovnako stojí štátna karanténa, testy na hraniciach ..25 . metrov štvorcových v službách ..dve hodiny v obchodoch pre dôchodcov, ktorí aj tak chodia nakupovať hocikedy inokedy... Máme najlepšie čísla, ale v uvolňovaní už minimálne dva týždne zaostávame. Žiadny inovatívny ani flexibilný prístup. Len konzervatívny , spomalený a ťažkopádny. Aj to málo - uvolňovania, organizačne nezvládnuté.


