Je to len o tom, aké máte priroity. Buď je to krajina, ktorej každý minister, ako vyšší štátny úradnik slúži ako najlepšie vie, zastupuje jej záujmy, riadi sa rozhodnutiami jej vlády a parlamentu ( pakt predsa nie je len vecou SMERu), alebo je to len ďalší kariérny diplomat, ktorý sa stará v prvom aj v poslednom rade o svoju kariéru. Samozrejme, otázka je tiež, prečo by mal na jednom človeku stáť a padať celý rezort a prečo nepočuť o novej generácii šikovných slovenských diplomatov s dobrými zahraničnými školami a kontaktami..


