Odpoveďou nie je to, či sú v akadémii zlovoľnejší ľudia ako inde ( sú to takí istí ľudia ako inde a počet titulov o charaktere človeka nerozhoduje ) , ale to, či je už konečne na ministerstve odovzdaný zoznam riadne zaevidovaného a ohodnoteného majetku. Nedávno zaznelo , že takýto súpis vedenie dodať ani nemieni. Prečo ? Aj keby to bolo " nad rámec zákona"prečo s tým má niekto problém ? Lepšie je sa hádať a súdiť? Organizovať protesty ? Vytvárať mediálny tlak ?Platiť drahých právnikov ? Mimochodom , ani toľkokrát argumentované niekoľkostupňvé rozhodovanie o odpredaji majetku negarantuje zneužitie. Stačí, keď sa, napríklad, zmení vláda.


