.... Musí investovať do správnych vojenských spôsobilostí a musí dokázať vstúpiť do diania, keď si to situácia vyžaduje...
Takže vstúpiť do diania? Rozumiete po slovensky? Zapojiť sa do vojny.
Zošaleli ste?
.... Musí investovať do správnych vojenských spôsobilostí a musí dokázať vstúpiť do diania, keď si to situácia vyžaduje...
Takže vstúpiť do diania? Rozumiete po slovensky? Zapojiť sa do vojny.
Zošaleli ste?
Treba? To znamená len jedno - máme ísť tiež do zákopov? Choď si sám.
Žiadne princípy nestoja nad životmi.
V meste isto kryty nie sú, akurát v chemickej fabrike. Žijem v Košiciach, ale v živote by ma nenapadlo sa ísť schovávať do železiarní. Teda dobrovoľne.
Ta slabučká nemecká armáda za pár dní porazila Francúzsko a zľutovala sa nad armádou UK v Dunkerku. Mohli ich ľahko vykynožiť do posledného vojaka.
Principiálne postoje a racionalita sú diametrálne odlišné veci.
Principiálne bojovať do posledného Ukrajinca nie je racionálny postoj.
Principiálne je možno bojovať do posledného mladého muža, ale racionálne určite nie.
Kosovo teda evidentne patrí Srbsku. Bodka.
To som chcel počuť.
Bojachtiví vždy mali aj majú jedno spoločné. Oni ísť NEMUSIA.
Nakoniec sa i tak bude treba dohodnúť. Ale nie tak ako dohoda s Janukovičom či Minsk 1 a Minsk 2.
Všimnite si, že sa to berie ako normálne.
Po Putinovi sú už le horší. Napr. Navaľnyj:
Alexej Navaľnyj patrí medzi ultranacionalistov a v zásadných otázkach nemá odlišné názory od Putina. Uvítal anexiu Krymu. Podporoval vojnu v Gruzínsku, vyzýval na vyhostenie Gruzíncov z Ruska a používal na nich hanlivé, podľa niektorých pozorovateľov až rasistické výroky (nazval ich hlodavcami). Burcuje za anexiu Podnesterska. Navrhuje ukončiť federálne dotácie Čečencom a iným menšinám. Má silné protimigrantské názory a zúčastnil sa na každom jednom tzv. Ruskom pochode, ktorý spája všetky ultranacionalistické prúdy vrátane fašistov. Podporuje deportáciu nelegálnych prisťahovalcov a zavedenie vízového režimu pre krajiny strednej Ázie. Zároveň schvaľuje Stalinovu politiku deportácií etnických skupín v rámci bývalého Sovietskeho zväzu. Jeho názory ruských liberálov poburujú.
Čo tak sa opýtať obyvateľov dotknutých oblastí kde chcú žiť.
Hlavne s prihliadnutím na postoj EÚ a USA v prípade Kosova.
Unifikácia je nevyhnutná, inak to smeruje do priekaku.
Nie sme v pozícii sa vysmievať z Rusov.
Jediné racionálne riešenie je dohodnúť sa a to čím skôr. Žiadne princípy nestoja nad ľudskými životmi.
.... ale keď sa Európa odstrihne od ruských energií, hospodárstvo Ruska to v strednodobom horizonte pocíti ešte viac....
Čo tam po ekonomických záujmoch Slovenska a EÚ. EÚ sa odstrihla ešte viac ako Rusko. Nesusedí ani s Čínou ani s Indiou.
Racionálne riešenia sa dajú odkladať, ale racionálny stav sa nakoniec nastolí sám. Len za cenu nesmiernych obetí.
Citujem:
....Honz dozoroval najvýznamnejšie prípady extrémizmu na Slovensku.....
Nejak si neviem spomenúť, koľko teroristických útokov tu urobili tí extrémisti, keď tu bolo toľko významných prípadov.
Na mojom novom aute je najdesivejšie to, že len tŕpnem, že sa čokoľvek z tej elektroniky pokazí a nikto to nebude vedieť opraviť.
Však len napísal presne to, čo dnes píše pravda:
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/629911-…
Lži nikdy nevadili, pravda oči kole.
Iní zomierajú a on ich len posiela. Len Leonidas bol hrdina v prvej línii.
Je čas uznať realitu a dohodnúť sa. S Čechmi sme sa dohodli na rozchode aj bez vojny.
Však aj neonacisti platia dane. Čo by si tiež radi dačo vyvesili.
Odporúčame