„Toto sú prejavy ľavicovej alebo pravicovej populistickej politiky. Ona rozdeľuje na my a oni. Obe vytvárajú nepriateľa. Hlavný nástroj populizmu je polarizácia....a už si opäť idú svoju vlnu. Kam sa vám zase vytratil liberalizmus? Milí moji,pre liberalizmus toto platí do posledného písmenka. Pre liberála je iba jeho názor a už nič viac-ktokoľvek s iným názorom je jeho nepriateľ na život a na smrť. Nikdy v histórii nášho štátu si nepamätám,že by pravicoví a ľavicoví politici dosiahli takú mieru nenávisti v spoločnosti ako sa to podarilo práve liberálom.A dôvodom je,že aj proti ľavicovým aj proti pravicovým populistom aktívne vystupovali médiá,ale liberálom drukujú a pomáhajú im šíriť ich naratívy,že jedine liberalizmus a už nič viac.Každý izmus,idea či náboženstvo dokáže šíriť nenávisť a prejsť do niečoho blízkeho totalite alebo priamo do totality-liberalizmus vôbec nie je nijakou výnimkou.Základom je ovládnuť médiá a striktne odmietať iné názory-liberali u nás majú oba tieto znaky.

