Varovaní pred vojnou s Ruskom pribúda. Myslí si Moskva, že sa jej Západ bojí?
Matyšákovci strašia Ruskom.Rovnako strašia aj Čínou.Tu neide o nijakú obavu,že by Rusko zaútočilo na NATO.Boja sa,že stratia hegemóniu.Že stratia ekonomickú kontrolu nad svetom. Pritom nechápu to najhlavnejšie a najzákladnejšie. To nebola ekonomická sila ani sila zbraní,čo robilo kolektívny západ silným.Najväčšou devízou kolektívneho západu bolo,že ponúkala smerovanie niekam-možno nie ideálne,ale nik iný neponúkal nič lepšie. A to smerovanie bolo tvorené aplikáciou demokratických princípov do spoločnosti s možnosťou rozvíjať sa,debatovať bez nenávisti.V úcte boli univerzálne hodnoty.Toto všetko je už ale dávno preč-progresívny liberalizmus všetko rozvrátil. Nikdy nebol západ vnútorne tak rozdelený.Rodina a tradičné hodnoty bolo to,čo ho održalo pohromade-rodina je základnou bunkou. Stačilo zaútočiť a rozvracať tieto základné bunky a táto rakovina začala ničiť všetko.