Pri Charkove UA nasadila zálohy a vymenili velenie a zatiaľ sú všetci v kľude a tvária sa, že to bude stačiť na odrazenie Rusov-aj Kyjev-aj západní analytici. Momentálne sa bojuje o Volčansk-kde UA vybudovala hlavnú líniu obrany. A o pár dní sa ukáže, či otvorenie nového smeru Rusom niečo rieši...alebo bude Volčansk ďaľšou Avdejevkou a Bachmutom,kde za cenu dlhých a ťažkých bojov bude pomerne malý postup smerom vpred. Otázka je, aké má UA zálohy a aký bude prínos nových zbraní,ktoré by mali postupne prichádzať na UA. Zatiaľ je ale situácia taká, že sa Rusko nadýchlo na väčšiu ofenzívu-momentálne totiž ešte stále nenasadilo svoje hlavné sily-je to ešte stále iba akési skúšanie-prieskum bojom Už odvolaný generál Zalužnyj pritom vyslovil vážne varovania, že v lete Rusko zrejme uskutoční ofenzívu a že zhromaždilo pomerne silné vojenské uskupenia a techniku.

