Aký význam má pre vás 17. november? Čitatelia Pravdy v tom majú jasno
Tí svoje postavenie pretavili do ziskov bývalých podnikov,kde boli predtým len vedúci..po novom už boli ich majitelia. NAvyše zavládol chaos-lebo do kapitalizmu noví mocipáni skočili po hlave a púrechod nebol pomalý.A v týchto mútnych vodách lovili všetci možní paraziti,začali vznikať mafie.Každý sa pachtil za majetkami v štýle hesla"Uchmatni, čo vládzeš než to uchmatne druhý. Štát schudobnel a zrazu neboli peniaze na sociálny štandard,ktorý bol bežný za socializmu..ale ktorý bol bežný aj vo vyspelých kapitalistických krajinách.Začalo sa škrtať.A prakticky škrtáme doteraz. NApriek tomtuo všetkému ale nastal progres aj pre bežných ľudí-hoci sociálnych istôt ubudlo.Môžeme slobodne cestovať a máme väčšiu mieru slobody slova.Aj ekonomicky na tom domácnosti nie sú až tak zle-hoci štát to povedať nemôže-to je asi ten najväčší problém.Ale bohužiaľ platia slová z piesne Karla Kryla-Ti,co nás léta týrali,nás vyhazují z práce.A z těch,co pravdu spívali,dnes nadělali zrádce.