Dá sa súhlasiť.Demokracia nesmie byť o tom,aby si voli menšie zlo...to je potom iba hra na demokraciu.Demokracia je o tom zvoliť si človeka,ktorého poznáš a ktorému veríš-teda vlastne akéhosi svojho advokáta...a ten ťa potom zastupuje. Dávno mal byť u nás iný volebný systém-počet volebných obvodov má byť podľa počtu poslaneckých mandátov. Potom poslanec zastupuje v parlamente mikroregión o približnom počte obyvateľov cca 30 000-a zastupuje ich všetkých bez ohľadu na to,či ho vo voľbách podporili alebo nie. Rozhoduje nadpolovičná väčšina obyvateľov obvodu a poslanec musí ich hlas rešpektovať-inak skončil.Ak by to bolo dokonca podopreté právom voličov svojho poslanca odvolať a nahradiť iným ak tak rozhodne nadpolovičná väčšina voličov obvodu,tak by sa stal ozaj tým,čím má byť-advokátom a zástupcom nadpolovičnej väčšiny voličov obvodu. Pointa je aj v tom-že potom by poslanec mohol byť naozaj ktokoľvek-nemusel by mať hŕbu peňazí na kampaň ani byť straník,ani stranícka podržtaška.


