Máme príliš veľkú štátnu byrokraciu-riešením by bolo inšpirovať sa krajinami,kde to funguje efektívne a na tieto pracovné miesta urobiť normatív-plus ale samozrejme ruka v ruke urobiť systematické zmeny v štruktúre štátnej správy. Ak sa to neudeje a blboviny,ktoré dnešná štátna správa musí riešiť jednoducho nebude zoštíhlená správa schopná vybavovať. Namiesto troch zdravotných poisťovní-a teda živenie troch aparátov sa treba vrátiť k jednej a tiež tam zaviesť normatívy na pracovné miesta aj výkony. Hlupáci radi tvrdia, že štát je zlý hospodár-a vždy aj bol-ale to len preto, že v štáte bolo vždy veľa šmejdov čo kradli ako straky. Takmer všetko ide vyriešiť normatívmi. Platíme výsluhové dôchodky-treba zaviesť pravidlo, že kto má výsluhu ten nemá právo pracovať popri nej.Oni si totiž títo páni lampasáci a bývalí policajti nechávajú vytvárať svojim lumpenkamarátom teplé fleky na výsluhu-niektoré sa vytvoria čiste pre nich a ich potrebu-prakticky bez akejkoľvek zmysluplnej pracovnej náplne

