Kolektívny západ má demokraciu a hodnoty len ako zásterku . Teraz po rokoch, kedy určovali pravidlá pre celý svet zrazu vystrašene pozerajú, že ten zvyšok sveta toho má dosť. A vyzývajú na spájanie.Len to spájanie západných krajín má trošku problém....a to je že USA na prvom mieste k válovu a až po ňom všetci ostatní. A to sa nebude onedlho páčiť ani na kolektívnom západe...napr. si stačí spomenúť,ako USA vytrelo Francúzom kocúra pri kontrakte na ponorky pre Austráliu. Takže ak spájať tak jedine ako EÚ-bez amíkov, Japonska,, Austrálie a Kanady. To jediné by mohlo mať zmysel a aj to by bolo dosť problematické, lebo aj v samotnej EÚ je už príliš veľa skupín s rôznymi záujmami, nieto ešte v celom kolektívnom západe. To nik nedá dokopy.

