Presne to, čo všetci ostatní. Snažili sa vyhnúť vojne s Nemeckom ako len vedeli. Briti a Francúzi chceli proti sebe poštvať Nemecko a ZSSR-hnedá mala zničiť červenú. Oni by potom dorazili toho, kto by zostal a zlízali by smotanu. Taký bol plán. ZSSR chcelo, aby sa štáty spojili proti Nemecku- Hitler sa nikdy netajil, že chce ZSSR zničiť a že tam leží lebensraum-priestor, kde sa bude rozširovať nemecká ríša. Preto chcelo ZSSR vytvorenie protihitlerovskej koalície. Keď nepochodili, uzavreli s Nemeckom pakt o neútočení. Pre západ to bolo ako rana medzi oči. S tým nerátali. Všetko sa zlomilo na Poľsku. Ktovie, ako by sa vyvíjala situácia, keby sa bola podarila Nemecku dohoda s Poľskom ohľadom Gdaňska, na ktorú už Poľsko takmer kývlo-než sa do veci vložila Británia. Na Poľsku sa rozhodlo, či sa Hitler pohne na východ alebo na západ.

