Na Slovensku elektrárne majú patriť domácim výrobcom, Taliani nech vyrábajú elektrinu z jadra doma, aj vlastníctvo elektrární patrí výlučne občanom Slovenska!!!. .............
Na Slovensku elektrárne majú patriť domácim výrobcom, Taliani nech vyrábajú elektrinu z jadra doma, aj vlastníctvo elektrární patrí výlučne občanom Slovenska!!!. .............
A kto to tomu Enelu predal za babku.
Nieje to náhodou hlavnou témou Gorila.
Vieš, aké výhodné podmienky dostal Enel pri kúpe?
Štát je menšinový vlastník a musí čušať.
Presne tak. Poznal som jej otca, je to pohotový chlap. Občas sme si zahrali v Petržalke na asfalte futbal.
Aj ten Mistrík bol s tými ...pod Lampou na hríboch?
A nerozhodlo sa o tej podpore už tam? Tak načo tá šaškáreň s hlasovaním a stopercentnou podporou?
JRD - je robené doma
111 - 110 korún cukor + 1koruna kvasnice
Ako sa dávno oznčovala pálenka vypálená doma?
JRD
111
Presne tak. Tí dôslednejší to utesňovali cestom, menej dôslední handričkou.
Tá teta tam mala handru.
Presne tak. Tí dôslednejší to utesňovali cestom, menej dôslední handričkou.
Tá teta tam mala handru.
Hele vy dvaja, ja asi viem o čom hovorím. Nechcel som to tu vypisovať podrobne, no keď som chodil aj s mamkou a bratom na návštevy k jej sesternici, tam bol ten hrniec na sporáku stále a aj ten smrad od repovice.
Bol to ten cínový hrniec na vyváranie s repným kvasom, navrchu lavór utesnený handrami, aby neunikala drahocenná plynná zmes, pod lavórom bola upevnená miska na odkvapkávanie pálenky. No a v tom lavóre bola studená voda. Tú vodu bolo treba obmieňať, aby sa neprehriala, pretože inak sa pod lavórom hromadili plyny a keď bol ten lavór dobre utesnený, tak to explodovalo.
A nebolo to raz, že to niekto zanedbal a vybuchlo mu to.
Takže mudrci, nemudrujte a vyskúšajte si to.
To nám rozprával ešte počas ZDŠ učiteľ.
V nedeľu doobeda išli všetci z domácnosti do kostola, teda okrem gazdiny. Tá už mala na sporáku vedľa hrncov na obed aj hrniec s kvasom a tým lavórom.
Keď sa z kostola vrátili, gazdiná už líčila(bielila) kuchyňu.
Lavór skončil na strope.
Pálilo sa načierno a stále sa páli, aj môj otec voľakedy pálil, no nikto neoslepol.
Ten, kto tú aparatúru vlastní, vie ako má postupovať.
Horšie je to s tými potravinami, čo dovážame zo západu ako odpad a konzumujeme to, lebo inú možnosť nemáme.
Ale aj medzi Slovákmi a Čechmi.
Hovoril to Klaus, že keď s Mečiarom rozdeľovali ČS, prišli za ním Amíci a ponúkali sa, že im s tým pomôžu.
Obidvaja to odmietli. Až neskôr sa ukázalo, že urobili dobre. Juhoši pomoc prijali a bola tam vojna. Doteraz sú tam spory a nenávisť.
My si s Čechmi vychádzame lepšie, ako za spoločného štátu.
Akurát idú po Mečiarovi a Klausovi. Hlavne Mečiar to teraz pociťuje, že tú pomoc neprijal, mohla tu byť kiskoidná vojnová zóna a zbrane by išli na odbyt.
A prečo by mali byť znevýhodňovaní pestovatelia sliviek oproti vinohradníkom?
Vinári si vyrábajú víno neobmedzene.
Nieje jedno, či sa niekto opíja z vína a či zo slivovice?
Keby útočili Rusi, tak nieje nadpis - Na Donbase sa bojuje, ale pri Kyjeve.
Lebo za 24 hod by sa to tam presunulo.
Zase alibistický článok.
V prvej vete napíšu, že okrem iného Česko sa zdržalo, čím upozorňujú na usaanálolezcov našich bratov, potom nenápadne, len tak ako poznámku uvedú, že zdržalo sa aj Slovensko.
Takže okrem Čechov máme v OSN aj my sorosovca?
Rovnaký názor ako ty mal aj Biľak, lebo on si všimol že Slovensko je vo Varšavskej Zmluve.
Už by ti to na ambasáde za plotom mali povedať.
Že budú dopravovať do Európy.
Polovicu zoberú už v Turecku a zbytok má skončiť v Taliansku. Ale do Talianska ide predsa plyn z Alžírska, čiže aká konkurencia Rusku?
Zaujímavé, že pri jednaní v Soči, kde sa jednalo o vybudovaní NS2 do konca r 2019 sa musela Merkelka a Putin zaručiť, že budú brať aj plyn cez Ukrajinu, aby oni neprišli o bubáky 2 mld USD za tranzit.
Tento plynovod Ukrajinu obchádza a čo? Žiadne povinné prepravné množstvá? Dokonca sa tam išiel Poroš vyškierať.
Ja by som privítal, keby to bolo tak, že cez Slovensko má ísť rýchloCARGO.
Lebo sú plné diaľnice a nielen tie ale hlavne mosty cez Dunaj v Blave maďarských a poľských kamiónov.
Keď pred necelými 2 rokmi zabil politik, poslanec NR na prechode pre chodcov domáceho občana, nič sa nedialo, ba práve naopak, ten čo zabíjal zožal burácajúci a neutíchajúci potlesk v stoji poslancov parlamentu.
Odporúčame