sir Wengerski - asi nepoznáš USA
Úradný jazyk USA : Angličtina,
ďalším jazykom ktorým hovorí okolo 20 mil. Američanov je španielčina.
Je tam cca 3% aziatov,
a tiež ďaľšie národnosti - medzi nimi aj slovenská,
sir Wengerski - asi nepoznáš USA
Úradný jazyk USA : Angličtina,
ďalším jazykom ktorým hovorí okolo 20 mil. Američanov je španielčina.
Je tam cca 3% aziatov,
a tiež ďaľšie národnosti - medzi nimi aj slovenská,
Ani komandá nezabránia nárastu priestupkov
Z roka na rok pribúda silných a výkonných motor vozidiel na cestách - a tak aj pirátov pribúda - najhorší sú zbohatlíci a mladíci so silnými autami, ktorí si myslia, že ich nikto nedohoní....
Preto musí sa zmeniť aj cestný zákon - ak niektorí vodiči prekročia maxim povolenú rýchlosť o viac ako 55 km/hod, treba mu okamžite odobrať vodičák navždy . takisto, kto riadi motor vozidlo pod vplyvom alkoholu a nafúka, okamžite odobrať navždy vodičák
Kto zaviní autonehodu a je pri nej vážne zranený ,alebo mrtvy, okamžite odobrať vodičák
Len takto sa naučia nedisciplinovaní vodiči - piráti a alkoholici disciplíne a budú dodržiavať predpisy na cestách !!!
Sám som vodič a viem, ako nás ohrozujú rýchle vozidla,motorky a nedisciplinovaní vodiči kamionov a iných nákladných áut
dodatok - ak sa niekto nazdáva, že aj občania SR maďarskej národnosti ovládajú úradný jazyk slovom a písmom, nech sa ide pozrieť na výuku jazyka slovenského do škôl s vyučovacím jazykom maďarským
A bude zhrozený z toho, koľko žiakov nevie ani poriadne hovoriť a čítať po slovensky !!!
A ked sa im ustúpi, že by mohli na úradoch používať jazyk menšiny, tak potom sa už vôbec nebudú učiť jazyk slovenský
To je len zástierka - že zníženie kvóra na jazyk menšiny na 15 %, je v záujme menšín rusínov, rómov, či karpatských nemcov
Maďari tým len zastierajú hlavný dôvod - a to zaviesť maďarčinu na úradoch všade, kde im SDKÚ DS ustúpi !!!
Nuž, ak sme taký " demokrati " pozrime sa do USA, Veľkej Británie, Nemecka či Francúzska
Majú tak zakotvené používanie úradného jazyka - A to podstatné :: Každý občan , každý kto požiada o udelenie štátneho občianstva v týchto krajinách, musí - opakujem - musí ovládať úradný jazyk slovom aj písmom !!!
preto aj píšem, zvýšiť - ANO, ale len kvalifikovaným a s ľudským prístupom k pacientom ...
Ostané buď sa zlepšia, alebo nech majú to, čo majú...
a čo tak v bývalých colniciach zriadiť ubytovne pre bezdomovcov ???
Aspoň by neboli priamo v obci a museli by sa starať o budovy a tiež by skrášlovali okolie /
detektor lži sa dá oblbnúť, najmä ak sa človek naň pripravuje niekoľko mesiacov ....
To už vedia aj v USA a vie to aj americký examinátor na detektor lži (PDD) Robert E. Lee - preto už ani v USA neberú úplne vážne detektor lži..
Zase sa chce "niekto " zviditeľniť na prípade Cervanová ?? alebo chce niekto oslobodiť jej vrahov ??
A kto vlastne "objednal " amerického examinátora na detektor lži (PDD) Roberta E. Leea ??
Kto mu zaplatil za jeho prácu ???
Nuž, ak sa opäť zdvihnú odvody pre živnostníkov, položím živnosť a pôjdem sa prihlásiť na Úrad práce ----
Veď je to svinstvo, aby živnostníci platili stále viac a viac a pritom od štátu dostávajú stále menej a menej....
Nuž, nech na každej takejto " colnici " zriadia "výber mýtneho" za prechod na Slovensko
Veď západní turisti radi zaplatia za to, že sa môžu zblízka pozrieť na "raritu" strednej Európy - minimálne platy, maximálne ceny v obchodoch , nekvalitné služby a drahé reštaurácie a hotely, minimum relaxačných miest ----
Takže, obce, využite colnice na získavanie financií do obecnej kasy... aj za takúto cenu --- a keď neviete čo s nimi, predajte ich zahraničným investorom - Oni tam zriadia pohostinstvá, reštaurácie, urobia okolo športoviská - a pritiahnú "hostí" prechádzajúcich hranicu a hneď z nich vyžmýkajú euráče....
Som naozaj za to, aby zdravotným sestrám "pridali" na palate. podotýkam kvalifikovaným a "ľudským" zdravotným sestrám.
Žiaľ, mal som problémy a musel som ísť do nemocnice . bol som tam v priebehu 2 rokov 3 x ---
A žiaľ, z toho počtu zdravotných sestier, ktoré sa vystriedali na tých 2 oddeleniach a počas tých dní, čo som tam bol, tak asi tak každá 4 zdravotná sestra si robila prácu poriadne ..a bola aj k pacientovi "ľudská "
Všetky ostatné sa dobreže na nás pacientov nehnevali , že musia k nám chodiť, dávať lieky, či niektorému pomôcť aj na toaletu
Ak pacient zazvonil, tak to bol problém... sestričky sa začali dohadovať, ktorá pôjde . jedna pila kávičku, druhá si musela zapáliť cigaretku, a veru, občas sa stalo, že prišli až po -10-15- minútach s tým, že nie sme tu jediný, nech vydržíme atd
Takže, áno, nech je sestrám pridané, ale nech sa aj Oni prispôsobia - zmenia - veď sú tu preto, aby pomáhali pacientom, a nie preto, aby len brali plat za nekvalitnú prácu zdravotnej sestry
Len tak ďalej, a naše detné deti budú celý život robiť na to, aby vlády SR splácali dlhy, ktoré narobia !!!
Nakoniec aj tak všetky požičané peniaze skončia v zahraničí.....
Chcem jednoznačne zdôrazniť, že akékoľvek prostriedky, ktoré pôjdu na zvyšovanie platov lekárov, budú prostriedky získané reformami v systéme zdravotníctva a reštrukturalizáciou celého systému zdravotníctva. Takže nepôjdeme cestou zvýšenia výdavkov štátneho rozpočtu," povedal predseda vlády.
Takže, dôjde k prepúšťaniu personálu nemocníc a tiež "nadbytočných" lekárov, doktorov
Ako prví budú na zozname tí, ktporí začali s celou akciou - Ďakujeme, odchádzame"
Platy sa pre mnohých doktorov naozaj zvýšia, ale v konečnom dôsledku, to odnesú nemocnice a pacienti...
A mnohí doktori pridu o "svoje" teplé miestečko...ale, aj tak še da.....
Nuž, to nevyslovené - je pravdou pravdúcou :
Obyčajní ľudia ostali v poslaneckom klube SaS po dohode jednak so Sulíkom a hlavne ! po dohode s Ivetou Radičovou premierkou vlády
Prečo ??
Nuž, v záujme vlády a teda aj Obyčajných ľudí je, aby sa tejto vláde podarilo vládnúť ešte niekoľko meniacov ako väčšinovej, aby sa dokončila privatizácia teplární, Carga ŽSR a ešte niektoré ďaľšie ..
Za to všetko Obyčajní ľudai na čele s Matovičom dostanú " odškodné" v takej výške, že nebudú musieť pracovať už do konca života
Ide teda len a len o to, aby vláda ešte ako väčšinová stihla pripraviť zákony, ktoré koalícia nadpolovičnou väčšinou schváli a predajú čo sa dá a získajú pre seba čo sa dá...
Potom už nebude záležať na ničom, môže táto vláda aj padnúť...
Je to biznis s poslancami zo zposkupenia Obyčajní ľudia a to biznis v mene vládnutia...a obohatenia sa na úkor nás , občanov SR
Ak si uvedomíme,že poľnohospodári v dánsku, francúzsku, ale aj nemecku a španielsku majú omnoho vyššie dotácie do poľnohosp, a tiež majú dotácie na vývoz, jednoducho naši poľnohospodári nemajú oproti nim šancu
Avšak, ak by boli dotácie rovnaké, tak to by už bola ináá muzika
Preto sa naše poľnohosp musí topiť, aby ho mohli skupovať cudzinci
Západná Európa a USA umelo dvíhajú ceny potravín.
Aj keď bola v minulom roku nižšia úroda, nebolom by k tomu došlo, keby komisie EÚ nepredpisovali, koľko čoho sa môže v danej krajine vypestovať. Nie je to tak dávno, keď nám hrozili pokutou za vysoké mnoýžstvá cukru na skladoch, podobne je to s pšenicou, mliekomako aj mäsom
Za socializmu sa obhospodarova všetka dostupná orná pôda, aj lúky a pasienky.
Dnes sa neobrába ani polovica pôdy, nepestuje sa ani 60% komodít, ktoré sa pestovali ešte v roku 1990 !!!
A tak za vysokými cenami potravín treba vidieť snahu Europskych komisií a ich lobistov, ktorí vedeome znižovali výmery pôdy, kde sa pestujú potraviny a to všetko v mene jediného mamonu - zisku - čím menej potravín, tým je cena vyššia
Teda, za súčastnú situáciu v prvom rade môže EÚ - jej komisie a taktiež snaha europskych podnikateľov v poľnohosp a potravinárstve o čo najvyššie zisky -
dubakdubak
Poznám pár prepravcov a čo sa dá, tak si to zahrnuli do cien - za prepravu - /nákladnú aj osobnú /
Oni sa sťažujú preto, lebo tým, že zvýšili ceny prepravného, tak si zákazníci vyberajú tých "lacnejších" teda väčšie firmy, ktoré majú veľký automobil park, a tak ich to mýtne až tak neničí...majú dosť zákaziek a vedi si to ustrážiť.
problém je s malými a tzv stredne veľkými autodopravcami---- Tí majú problémy, lebo mnohým hrozí krach- nemajú totiž toľko zákaziek, ako doposiaľ a sú drahší...ako veľké firmy
O to ide.... ale veď Oni tiež boli za to, že nech trh rozhodne, kto je lepší.... Konkurovať s 1-2 či 3 autami veľkým firmám, ktoré majú 10 a viac áut totiž teraz nemôžu a to ich se..ie . Preto štrajkujú
Pozri sa , kto vlastne štrajkuje - cca 25 % prepravných firiem = 65% malých a stredných autoprepravcov -
a čo sa týka druhej pripomienky -zahraničný tranzit by mal ísť len a len po železnici - Zahraničné kamiony sú preťažené, najviac ničia naše cesty a dialnice
Po Matovičovi aj Zajac vycerí zuby a bude žiadať a žiadať, až sa Béla naštve... a bude po vláde...
Jeden kohút na smetisku je dosť... ak tam má byť 6 kohútov, tak z toho bude len a len bitka, kto z koho ... a nebude to mať dobrý koniec
Aj v záujme vládnutia , sú totiž vymedzené mantinely, za ktoré sa už nedá ísť....
Sulík už bude ťažko presadzovať obládnutie energetiky, keď bude mať o 4 poslancov menej a ak Zajac sa zatne, že aj Oni chcú samostatné zastúpenie v koaličnej rade, tak to bude pre Ivetkinu vládu asi posledný klinec do rakvy....
Ale, čo už, veď táto vláda vedela veľmi dobre, že zlepenec 4 strán, v skutočnosti 6 strán je dlhodobo nezvládnuteľní...
Odporúčame