Nuž,minister vnútra Lipšic, keď sa celkom pok.a..kal zo streľby v Ba dal pokyn a policajti boli vyzbrojení samopalmi vz, 58 !! Niektorí dodnes z neho ešte ani nestrieľali -Keby im dal samopal škorpion vz. 61, ktorý môžu nosiť na opasku v puzdre, nemohli by ho tak ľahko stratiť
druhá vec je, že ani policajti nemôžu hocikde a hocikedy prísť so samopalom - a už tobôž na kávičku v pracovnej dobe - to bolo hrubé porušenie pracovnej disciplíny....
Takže, vyzbrojme policajtov škorpikmi a bude po strácaní samopalov . škorpiky sú vynikajúce zbrane - Aj Izrael ho okopíroval a "vylepšil "
Hlavným konštruktérom Škorpiónu bol ing. Miroslav Rybár. Ten navrhol koncept zbrane, ktorá by sa podobala skôr pištoli, než samopalu a zavrhol cestu stavby pištole umožňujúcej aj streľbu dávkou (napr. sovietska APS). Ďalším charakteristickým rysom Škorpióna je umiestnenie zásobníka zdola pred pištoľovou pažbičkou. Okrem toho má vz.61 aj sklopnú ramennú opierku, podobne ako iné, väčšie samopaly.


