Štát vyberie od ľudí viac
Celý štátny systém je založený na " bratí pracujúcim občanom " -- teda, najväším zdier .ačom je štát - štátna správa, vláda, parlament atd
V období od júla do septembra 2010 pracovalo v slovenskom hospodárstve spolu 2,34 milióna osôb
K 30. júnu 2010 mala Slovenská republika 5 429 763 obyvateľov.
Teda, z toho vyplýva, že 43,0958 % obyvateľstva, živý 56,9042 % obyvateľov !!! / deti, študenti, dôchodcovia, zdravotnícky pracovníci, policajti, požiarnici, učitelia, starostovia a primátori, poslanci všetkých stupňov,ministerstvá, slovom - štátna správa a tiež rozpočtové a neziskové org- spadajúce pod ministerstvá....
Riadne pritiahnuté číslo !!!
Niet inej cesty, len radikálne znížiť níklady na štátnu správu - znížiť počet pracovníkov ministerstiev, znížíť počet poslancov ako v NR SR , tak aj v obciach a mestách, zredukovať počet VŠ a Univerzít - a td...
Ináč budeme z roka na rok viac vynakladať na nefunkčný štátny byrokra. tický systém