Roztrhaná Európa smeruje k revolúcii?
Áno! Baťa mal pravdu, "Nie je správne zdierať pracujúcich a trestať ich za chyby a nenásytnosť tých, ktorí v honbe za ziskom zabudli na vyššie princípy mravné.”
Ibaže, čo s tým, keď slovo mravnosť je už takmer na smiech? Vidieť to dennodenne, že ten, kto žije čestne je na pokraji chudoby a tí, ktorí žijú na jeho úkor a z kradnutého mu nadávajú do sociek.
Vidno to dnes a denne, že akýkoľvek náznak o morálke a slušnosti je absolútne potlačený aroganciou a výsmechom.
Kto nám vzkriesi mravnosť (morálku)?
To "dieťa", ktoré nič v živote nedokázalo a neprežilo, iba má to šťastie, že má prácu (a plácu) a dnes a denne pľuje síru hlava nehlava o neschopnosti tých, ktorí celý život prežili prácou a napriek tomu v ich očiach nič nemajú lebo "morálka (mravnosť, etika) nepustila"?
Zisk sme povýšili nad človeka. Mne je smutno z tohto chorého sveta.