Aby som to vysvetlil: Pročínsky komunista H. Amín (ktorého podporovali aj USA) NEBOL legálne zvolený. A prvý puč v r. 1978 prebehol BEZ ZASAHOVANIA Sovietskeho Zväzu - teda komunisti v Afganistane sa dostali k moci BEZ POMOCI Sovietskeho Zväzu (čosi podobné ako Fidel na Kube).
Odpor proti prítomnosti sovietskych vojsk NEZDIEĽALA väčšina Afgáncov, mnohým to bolo jedno.
Práve naopak vláda dosadeného prezidenta Babraka Karmala - bola na dlhé roky najlepšou vládou pre Afgáncov.
K výške obetí mám tiež výhrady to tých 850 000 Afgáncov zabili sovietski vojaci? A nepadla väčšina z nich v boji Afgánca proti Afgáncovi?


