Tzv. "recept" nízko daňový je MÝTUS reformákov. Pozrime sa na Írsko - tiež lákali "zahraničný kapitál"; spočiatku sa zdalo, že úspešne - a pred rokom im MMF dala takúto "ponuku": MUSÍTE ZVÝŠIŤ DANE, lebo na váš deficit už nemôžeme prispievať. Musíte preukázať schopnosť splácať. To čo robíte, je cenový dumping."
A predstavte si vyhlásenie Mikloša približne tiež pred rokom: "Navrhujeme ZNÍŽENIE DANÍ." Na proti otázku, že to štátny rozpočet nenaplní, prehlásil: "Áno, ale je to OVEĽA, OVEĽA VÝHODNEJŠIE!". Hľa, Mikloš, aké výhodné to bolo v Írsku, aj inde...


