A keď robia napríklad v Esztergome, tak im je načo maďarské občianstvo?
A keď robia napríklad v Esztergome, tak im je načo maďarské občianstvo?
Odkaz starého prezidenta (Solyóma) novému (Schmidttovi):
"KŔM TURULA a BOJUJ proti Felvidéku!"
"Ak bude téma, kde naše stretnutie bude nevyhnutné, tak to nevylučujem. Napríklad v roku 2011, keď dôjde k sčítaniu obyvateľstva, ktoré je pre nás VEĽKOU PRIORITOU, aby sme dosiahli ČO NAJVYŠŠÍ počet občanov MAĎARSKEJ NÁRODNOSTI v tejto republike. A to vyžaduje veľkú spoločenskú spoluprácu medzi mimovládnymi organizáciami aj politickými stranami, ktoré majú menšinové zameranie. Takže tu nevylučujem spoluprácu s nikým, ani s Bélom Bugárom," József Berényi na stretnutí s Bélom Bugárom 22.7.2010.
Kosovo odtrhli - kosovskí Albánci proti vôli väčšiny obyvateľstva Kosova i samotných etnických Albáncov - v r. 1997 LEN JEDNA TRETINA kosovských Albáncov bola ZA NEZÁVISLOSŤ Kosova!
Čo sa týka pozadia - teroristickú UCK vycvičili, čiastočne aj vyzbrojili USA (kde by títo nemali svoje špinavé paprče posledných 100 rokov).
Československo - plány na rozdelenie Československa siahajú až do roku 1979 - jeden s plánov USA "proti impériu zla - Sovietskemu Zväzu"; ale spečatili ho až dve dohody USA a Sovietskeho Zväzu 1989 a 1991 - Československo bolo rozbité zvonku, respektíve na želanie USA.
"Dohoda" ďalej hovorila, že zmluvné strany (USA a ZSSR - neskor SNŠ) sa postarajú o ZAČLENENIE "Česka" do nemeckej sféry vplyvu; na Slovensku by mal prevládnuť "maďarský vplyv."
Veríš slepo v Titanic zvaný kapitalizmus, aj teraz v závere kapitalistických dejín?
1) Aha, no to je chyba - tá tvoja falošná identita.
2) Svätopluk bol kráľom, ale teraz nemám chuť, ani čas, aby som ti niečo hľadal.
3) Aj to je chyba. Boli aj dobrí komunisti.
Možno "Fico" toho neurobil až tak veľa, lebo on a Počiatek v 90% išli "podľa Mikloša", ale niečo predsa - stavali sme diaľnice - síce predražené, ale lepšie ako žiadne. PPP zabezpečili ľuďom prácu, síce všelijakú - ale lepšiu ako žiadnu.
Za "krízy" sme si "pod Ficom" žili aspoň ako tak, teraz to už bude horšie.
P.S.: Nárast dlhu mu nevyčítam, ten spôsobili iní a najmä spôsobilo to čosi iné... Aj keď sa to prejavilo za jeho vlády... Ak, mu vyčítate zadlžovanie Slovenska, tak vedzte, že podobný postup použili - A. Hitler, F.D. Roosevelt, ale napríklad aj R. Reagan - všetci traja úspešne, hoci za ich vlád to ekonomicky bolo tiež krušné...
Kopíruješ príspevok od iného od slova do slova, čo tak vytvoriť niečo z vlastnej hlavy.
Ani som sa od teba nedozvedel, či je to "NAŠŤASTIE", alebo "BOHUŽIAĽ".
Že akurát Maďar obviňuje niekoho, že si prisvojuje dejiny!
Svätopluk bol kráľ, a FIco už dávno nie je boľševik - boľševik v Európe je už dnes málokto.
Boľševici - to boli tí spojenci Maďarov a Nemcov - 1917 -1919, ktorí im mali prinavrátiť stratené impériá - našťastie sa tak nestalo!
Keď sa komunisti neskôr stali slovanskejšími - to vám vadí, a proti takému "boľševizmu" treba bojovať, všakže?
"Hoci na začiatku bol trochu čechoslovakista" - toto som napísal. A to vyjadruje všetko. Ale si stratil niť?
Ani Dzurinda nie! Ten "softvér" v jej hlave má vážne trhliny, hromadu "bugov". Už to tu ktosi napísal: "Snaží sa opakovať tie isté vety dookola, ale vždy trochu inými slovami." Aspoň, že nejakú slovnú zásobu má - to je jediné pozitívum, ešte keby ho dokázala používať.
Ale o jej "pozitívne vykresľovanie" sa starajú iní - a balamutenie más takisto. My sme sa nedali, ľutujem tých, čo od nej čosi čakajú, a v čosi dúfajú...
Tým "slovenským spôsobom" samozrejme nemyslím, že iba Slováci takto rozmýšľajú. Rozmýšľa tak, podľa mojej mienky, polovica Európy. Jednoducho nie sme Angličania, Holanďania, ale ani Francúzi, či Španieli. Máme bližšie k Nemcom, aj keď nie úplne.
Presne tak, veď prečo bol Štefánik zostrelený? Česko-slovensko nám ukradli, a on to tušil, znovuobnoviť veľké Maďarsko by už určite nechcel!
Uvedomme si predovšetkým toto: Štefánik nebojoval len proti komunizmu, ale aj proti Maďarom a pravdepodobne by sa postavil aj proti Čechom - hoci na začiatku bol trochu čechoslovakista.
Radičová - Karafiátová (ľutujem tých, ktorí ešte nerozoznali, že jej mozog v dutine lebečnej hrká) sa snaží prisvojiť Štefánika - najvýznamnejšiu osobnosť moderných slovenských dejín.
Podľa nej žiadny bývalý komunista ho nesmie oslavovať, zatiaľ čo svetoobčan, ktorý vyjadruje spokojnosť, že Slovensko je kdesi "pevne integrované" áno.
Čo myslíte, nad kým by Štefánik viac horko zaplakal - nad Fico, Mečiarom, SLotom, alebo nad Radičovou, Dzurindom, Figeľom, Bugárom, Sulíkom? Keby sa zoznámil s pohnutkami každého s týchto, prečo išli do politiky - myslím, že odpoveď je jasná!
A pohnútky myslím reálne - nie tie, ktoré politikovi pripisujú médiá...
Slovensko nikdy nebolo červené, ale k "socializmu" malo vždy bližšie ako ku "kapitalizmu". Tak to bude vždy.
Kapitalizmus - OBCHOD a BANKOVNÍCTVO je nadriadené REMESLU a PRIEMYSLU. REMESLÁ (a priemysel) sú nadradené POĽNOHOSPODÁRSTVU.
Slovenský spôsob - POĽNOHOSPODÁRSTVO je nadriadené REMESLU a PRIEMYSLU. REMESLÁ (a priemysel) sú nadradené OBCHODU a BANKOVNÍCTVU.
Súhlas s tým, že "liberalizmus" je deštruktívna ideológia. Nesúhlas s tým, že Satan chce z ničiť katolícku cirkev - lebo "pápežstvo" je jedným z jeho nástrojov. Teda "Satan" už dávno prenikol do cirkvi.
Pozn.: Keď si pozriem aké styky mali pápežovia s akože nepriateľmi Ríma - teda v 6. stor. s ariánmi (medzi germánskymi kmeňmi), 7. a 8. stor. s Arabmi, v 11. stor. s Normanmi, v 13. stor. s Mongolmi, v 15. a 16. stor. s Mamelukmi, 16. a 17. storočí s Turkami, v 18. stor. s "osvietencami" a niektorými slobodomurármi, v 19. a 20. stor. s marxistami a komunistami - nemôžem sa ubrániť dojmu, že je to Satan, ktorý radí pápežom v týchto machináciách.
A na záver - oficiálne boli v všetci títo (teda Arabi, Normani, ariánci, Turci, slobodomurári, či marxisti) nepriateľmi Ríma - "vyjednávaniu", obchodovaniu a machináciám rôzneho druhu sa však medze nekladú...
Atentát a rezoluce 1559 rozdělila libanonskou veřejnost. Stanice CNN týden po atentátu upozornila na stopu vedoucí k mezinárodní, zčásti ruské mafii. To je další možnost. Harírí OBCHODOVAL PO CELÉM SVĚTĚ. V Bejrútu ho navštívil také Viktor Kožený…
Kdo zabil miliardáře? Někdo obviňuje USA a Izrael, jimž jde o odzbrojení Hizballáhu, jiný viní Sýrii, další islamisty. RB OSN, snad poprvé ve své historii, chce pověřit vyšetřováním vraždy zvláštní komisi. Ta odhalí, jak byl atentát proveden. NIKDY SE VŠAK NEDOZVÍME, kdo ho NAŘÍDIL uskutečnit. Komise bude mít jiný úkol: PROPAGOVAT POLITIKU VELMOCÍ.
čítajte: messin.estranky.cz
Navenek vystupoval jako PROZÁPADNÍ politik. Po atentátu však vyšly najevo JEHO STYKY s hnutím Hizballáh. Vícekrát se TAJNĚ SEŠEL s jeho vůdcem, šajchem Hasanem Nasralláhem. Jednali o vzájemné podpoře ve volbách. Na žádost Harírího u jeho přítele a obchodního partnera, prezidenta Chiraka, se Francie zasadila o to, aby EU nezařadila Hizballáh NA LISTINU TERORISTICKÝCH ORGANIZACÍ.
Libanonská opozice obvinila z vraždy Sýrii. Díky situaci prosadila rezoluci rady bezpečnosti OSN 1559 vyzývající ke stažení cizích jednotek z Libanonu. Třicet let Libanonci křičeli do světa, že žijí pod dvojí okupací, syrskou a izraelskou. Nikoho to nevzrušovalo. A najednou mezinárodní společenství tlačí na Sýrii, aby stáhla vojáky. Proč? Z lásky k libanonskému lidu? Ne. Syrský režim podporuje opozici v Iráku, proto je pod tlakem. V minulosti byla Sýrie OBVINĚNA z několika vražd libanonských politiků. Atentát na Harírího však NEJVÍCE POŠKODIL JI samu.
Libanon: Kdo zavraždil premiéra Harírího a co byl tento miliardář vlastně zač, 3. 7. 2005
Od atentátu na bývalého libanonského premiéra a miliardáře Rafíka al-Harírího už uteklo několik měsíců. Kdo a proč ho zabil? Na povrch vyplouvají nová fakta.
Harírí držel moc, aby vydělával peníze. Jeho vlády (1992 až 2004) SLOUŽILY SÝRII. Syrské tajné službě nechal v Libanonu volnost. Jejímu šéfovi dával program vlády k odsouhlasení. Za to mu Syřané dovolili, aby po svém nakládal se STÁTNÍMI FINANCEMI A TENDRY, jichž se za PŘEHNANÉ CENY zmocňovaly jeho společnosti. Státní zakázky byly hrazeny z dluhu. V roce 1992 činil čtyři miliardy dolarů, za Harírího narostl na 44 miliard dolarů. Kupoval lidi. Zkorumpoval justici a vysoké státní úředníky. Nepřítel byl ten, kdo se nedal koupit. Ale takoví lidé obvykle nezabíjejí. Opozice ho kritizovala za KORUPCI A KRÁDEŽE, ale on s ní udržoval četné osobní styky. Jeho nástroj: korupce a vydírání.
Odporúčame