Ale je to tak moj, to vie kazdy chemik, ze kazda rafineria je presne postavena na isty typ ropy, lebo tak dojde k najefektivnejsiemu spracovaniu.
A ropa nie je ako palit slivovicu, tam mas tisicky zloziek a tie musis oddelit tak, aby si mal minimalne straty - lebo aj 1% je v priemysle vela, kedze to predstavuje tisicky ton.
A ked das do zariadenia iny typ ropy, s roznym obsahom jednotlivych zloziek, tak ti niektora kolona pretecie a vznikne emulzia, ktora ti to cele zapcha.
Ono tie zlozky nedestilujes postupne, ale vsetky naraz v obrovskej frakcnej kolone.
Bez fotkyhrach
12859393 dnes
21:19Reagovať | Nahlásiť | Ignorovať | Dobrý príspevok
TU MAS FACKU! Ani nepamatas, co pises.

