Tiež ma zaujíma, akými opatreniami bude znemožnené zopakovanie podobnej pohromy.
Čudujem sa, prečo sa tu už dávno nezačalo opatrenia, aby v tesnej blízkosti najkrajších lokalít tejto krajiny, dokonca priamo v miestach pre turistov najatraktívnejších, sa živelne nerozrastali osady sociálne neprispôsobivých. Veď "privieraním očí"nad touto skutočnosťou len prehlbujeme priepasť medzi obyvateľmi osád a iným obyvateľstvom tu. Každý človek si zaslúži dôstojný život, potrebujú ho žiť i osadníci, ale sami si neporadia. Nemožno ich donekonečna učiť prijímať všetko v hotovej podobe. Pri presídľovaní a budovaní dôstojnejších príbytkov však potrebujú podporu a pomoc, no nie bez vlastného úsilia a nie bez prijímania zodpovednosti. V lepších životných podmienkach by sa odnaučili žiť len z prídavkov na deti a almužny od štátu. Uvedomovali by si, že si môžu dovoliť len toľko detí v rodine, z koľkých dokážu vychovať samostatných a zodpovedných ľudí. V osadách budú naďalej naťahovať ruku: "Štát, daj!"


