Akože nie? Odišli. Niekedy je čas na comeback. Neviem, či teraz (na Mikiho si zabudol). Obávam sa, že už neuspejú. Prečo sa obávam? No lebo boli lepší ako dnešní.
Akože nie? Odišli. Niekedy je čas na comeback. Neviem, či teraz (na Mikiho si zabudol). Obávam sa, že už neuspejú. Prečo sa obávam? No lebo boli lepší ako dnešní.
Milujem takéto bačkoristické čvachtanie. Koľko tisíc ľudí si sa opýtal a NIKOHO? A Bouková ti povedal, že ju VOBEC nie? Absolutistické formulácie - o ničom, nepodložené a jasne nepravdivé.
Mimochodom, diskvalifikovaná Japonka práve vyhrala finále v mixe, má titul. Počas ďakovačky spomínala, že má odozvy z celého sveta na tú nespravodlivosť. To je tvoje NIKTO?
Že ťa mozek nebolí. Daj si sériu príklepov čelom o stenu, potom azda bolieť začne.
Tak-tak. Tiež som sa chcel opýtať čo je podmet a čo predmet.
Presne tak. Ja som to síce nevidel, ale tam ich je bárskoľko. 15 minút nechať na dvorci niekoho rumádzgať...to Boh nevidel. Ani následne "vykopnúť" aktéra. To je ako keby vo futbale odpískali jedenástku o štvrť hodiny po ruke či faule. Absurdity na N-tú.
Aby som mal vnútorný pokoj, dopoviem aj úplnú abecedu. Veľmi nerád, myslel som, že netreba. Nevyučujem abecedu.
Akési bláboly o akútne/subakútne si nechajte pre seba. Existuje to síce aj v medicíne, no takto sa nesprávame.
Podstatný je pojem urgentné. Nechce sa mi to definovať, vysvetľovať. Každopádne, urgentné riešenie je keď sanitka vezie pacienta, personál je pripravený...a koná okamžite. Opakujem, nemusí to byť invazívne.
Nie. V socialistickom zdravotníctve si ľudia nárokovali na síce vtedy možnú (asi skromnú), no vždy dostupnú starostlivosť. Teraz je to o dosť horšie.
Čo tak môj dedo alebo strýko? Tým kedykoľvek, ktokoľvek klopal na okno stále, noc čo noc. Iste, oni vstali...to je permanentná, neúnosná pohotovosť. Áno, jeden dedinský doktor. Sanitka? To iba ak sa umieralo. Riešili všetko.
Pointa: doba je iná, to je jasné. Ale vtedy ľudia vedeli kam - ak je zle. Teraz nevedia. A úprimne: lepšie je zomrieť doma, pri svojich a svojom doktorovi...než čakajúc, či voziac sa v sanitka neviem kam.
Toto je môj text, nemá zrovna na tomto mieste kontext:
Aha...vidím, že sa laici hrajú s pojmami. Nepoužíval by som termín "urgent". Je urgentná medicína, je príjem mimo pracovnej doby...a je pohotovosť. Nie je to jedno.
Bez fotky raale
23.05.2023
23:03
Už sa píše o príjme, aj pohotovosti - čo je fajn. Aj keď som si nie istý, že ľudia celkom chápu rozdiel.Urgentná medicína sa robí aj priamo na oddelení, kde službukonajúci podriemkáva. Ale s hospitalizovaným pacientom.
Sú aj také veci ako príslužba, kompletné pohotovostné tímy...alebo aj nič (ako na SVK). A netýka sa to iba roboty s nožom a s krvou. Ale škoda slov.
To sú iba priblblé novinárske titulky. Starostlivosť je tak či onak biedna a dlho to zostane v takejto polohe.
Nič sa nedeje. Robí v organizácii zdravotníctva. Aj to je medicínska oblasť. Zdá sa, že mu to ide celkom dobre.. Do zdravotníctva fušuje kde-kto, on je každopádne odborník.
Nemusí robiť diagnostiku, zákroky...ani liečbu. Keby vedel odstraňovať výrastky na koži - bol by povolanejší? Atestácia ako samoúčel má aký význam? On "nerieši" pacienta, ale systém. Je to OK.
V množnom čísle by sa malo písať spokojnííí - už na základnej škole.
Malacky majú vytvoriť podmienky, aby sa tam hrnuli lekári? Celkom pozoruhodné.
Upresním: pivo má byť kalné aj teraz - aj je nefiltrované. Neznamená to ale, že je pokazené. Ale ja vlastne nie som pivár, neviem, prečo do tohoto fušujem.
Kalné pivo bolo o trvanlivosti/konzervácii. Nie o surovinách.
Teraz sa dajú vyrobiť pivá, ktoré "vydržia" aj rok. To ešte neznamená, že sú dobré. Navyše...tieto pivovary nie sú slovenský majetok.
Pivá sa nedelia azda na socialistické a neviem aké. Už dávno na celom svete existujú plzňovité a budvarovité. Trochu rešpektu k českým tradičným pivám.
Teraz som zabudol čo som chcel. Aha, no staré receptúry sa mi páčili viac ako tieto nové. Teraz je to akési iné.
Dobré kykyňákoviny si dala na plac. Klaňačka.
Kde sa dá kúpiť? Konzumovať? Kto rozhodol, že je super?
Fajn. Môžem vedieť názvy troch dobrých? Bežne dostupných?
Pochybujem, že sa tlačilo kyslíkom. CO2 bežne. No a čapovanie v Čechách a na Slovensku?
To je ako keď hrá virtuóz a krčmový huslista.
Vyhrať na výstave neznamená nič. Pivárov to rozhodne neovplyvní. Ani sa o to nezaujímajú.
Ak nehovoríš o prachoch ani o chuti - tak o čom teda? Ja osobne "mám" napr. vína, od ktorých ma bolí brucho, robia mi kyselinu, arytmie, zapáli sa mi ksicht a pod.
Také nechcem ani keby mi platili. Aj keď pre iných sú zrejme fajn.
Odporúčame