Pre teba áno. Keď má niekto normálny veľa glukózy...tak sa tam obvykle teperí aj inzulín aby ju rozsekal.
Čiže, môže byť veľa aj izé aj oné. No a keď už pankreas nestíha...tak je veľa iba izé, oné treba substituovať.
Pre teba áno. Keď má niekto normálny veľa glukózy...tak sa tam obvykle teperí aj inzulín aby ju rozsekal.
Čiže, môže byť veľa aj izé aj oné. No a keď už pankreas nestíha...tak je veľa iba izé, oné treba substituovať.
Netuším. Určite ten "vznik" nepripisujem akémusi stvoriteľovi. Človek nemá najmenšiu šancu pochopiť o čom toto všetko je, čoho sme súčasťou. Zbytočné riešiť.
Mojimi výmyslami? Čo som vymyslel? Ja nefantazírujem. Neviem a hotovo.
Strašné. Dav je nekontrolovateľná sila. Nikdy som nemal rád masové podujatia.
Štadióny, koncerty, jarmoky, trhy, plné námestia...zlé.
Stvoriteľ je kto? Treba si azda vymýšľať? Mne osobne je úplne jedno či/kto je akýsi stvoriteľ. Nemá zmysel zaoberať sa tým.
Ale...nevšimol som si, že autor je autorita. Takže, asi je to z vlastnej hlavy. Napriek tomu si ako totálny laik dovolím predpokladať, že medzi extrémami bude aspoň sto medzistupňov. Minimálne odtieňov. Veď vraj aj biela či čierna majú veľa odtieňov.
Niečo ako eufória a melanchólia...toto pálim od pása.
Jo...toto nie je z vlastnej hlavy. Nebudem komentovať, iba jedna poznámka. Nešťastie nie je opozitum šťastia. V slovenčine je to významovo iné. Nechce sa mi namáhať a vymýšľať vhodné termíny.
Akási vláda nevyrába a nepredáva el. Ten, s ktorým sa bavíš nemá o tom šajn. Je to biznis, nie politika.
Začal si dobre...ale po prvej tretine si odišiel mimo. Výrobcovia el. konali štandardne. To nemá nič spoločné s politikou.
V tridsiatke je asi neskoro dávať si príliš ambiciózne plány. Keby išlo o mega-hviezdu, nepoviem.
Nepochopil som, čo má predstavovať Veronika. Ak by sa chcela venovať trénovaniu...azda by mala viesť tínedžerku.
Zvláštne. A kaderník/obuvník môže? Ministerstvo zdravotníctva môže riadiť právnik/ekonóm? Financie chlapec, ktorý vraj nevie spravovať domácnosť a nemá ani kreditku? Nevojak obranu? Nepolicajt vnútro?
Akú profesiu/kvalifikáciu má mať minister školstva? Životného prostredia? Kultúry? Sociálnych vecí?
Neviem, ten nový min. hospodárstva nemá s politikou nič.
Seriózna fakulta má iba denné štúdium. Osobne uznávam iba exaktné odbory. Prednášky - to je strašne málo.
V štyridsiatke sa dá študovať iba pro forma nejaké skaderuka-noha. Určite nie prírodné vedy, techniku či medicínu. To chce tvrdú makačku 50-70 hodín týždenne (počítam do toho aj učenie sa). Popri zamestnaní, rodine...neexistuje.
Nemal som na mysli konkrétnu osobu ale "sortu" profesie. Mne sa stredoškolský pedagóg-manažér javí ako vhodný. Lebo ak sa nemýlim, ministerstvo školstva sa zaoberá vzdelávaním od A po Z. Stredná škola...nie je ďaleko od základnej ani VŠ. Veda či remeslo...to má od školstva dosť ďaleko.
Sloboda slova či "demokracia" (asi nepoznáš význam toho slova) neznamená, že môžeš propagovať zlo, vraždenie, Hitlera, fašizmus, holokaust a podobné "skvelé" veci.
V Rusku sa dokonca nesmie nesúhlasiť s Putinom. Ide sa za to sedieť natvrdo. A hlúposť...je tvrdiť, že Rusi sa bránia...na území inej krajiny.
So Slovenskom mám spoločné to, že jeden môj dedo bol Slovák...a že v SR momentálne bývam. Nikdy som nebol občan, 25% slovenskej krvi som ale nezaprel. Ani 25% českej, 25% srbskej a 25% chorvátskej.
Je nepodstatné, kde som sa narodil...vyrástol som v SFRJ. Za YU som roky nasadzoval život ako Titov ochrankár a potom v protiteroristickej jednotke, následnícke psudoštátiky neuznávam. Tunajší štamgasti to vedia cca 15 rokov, lebo som sa o tom X-krát vyjadril (čo bola chyba).
Národnosť jednotlivcov neriešim, je mi jedno kto má aké občianstvo, etnický pôvod, vierovyznanie. Ak je v poriadku ako človek, fajn. Ak je priškvarenec - kašlem naň. Na tunajšie osadenstvo väčšinou kašlem a opovrhujem ním. Politika sa mi hnusí.
Ma nemoj mi reći. Blabećeš. Šta si rekao, majmune? Uopšte ništa.
Aké "spolužitie svojich občanov v Juhoslávii?": Nič z tých slov nedáva jasný zmysel. Ja ťa nebudem učiť logicky rozmýšľať, bola by to zbytočná námaha. Vôbec nič: vata, bľabotanie. Akýsi Vučić nemá s YU nič spoločné. Ani s nejakým "vyvražďovaním".
Celkom dobré - ale dosť smutné. Slovensko furt musí niekto ochraňovať, brániť, okupovať, anektovať, oslobodzovať, pomáhať.
Alebo: bíreš potrebuje pána..
Máš ešte nejakú podobnú koninu? Sem s ňou!
Odporúčame