Orešnik nie je dôležitý. Expert: Podstatné je to, čo robilo pred odpálením ruské velenie
obrana proti nadzvukovym raketam je problem...a proti tomu co odprezentovali rusi oresnikom ani neexistuje. Je to ako keby ste chceli zabranit meteoritu ktory vvplyvom rychlosti a trenia sa zmenil na masu horucej plazmy aby zasiahla svoj ciel. Jedina obrana je mat PVO co najblizsie k ruskym silam odkial rakety odpaluju a dat ich dole este v case ked len stupaju hore pretoze ked zacnu padat k zemi je uz neskoro a nepomoze sa ani chovat pod zemou ak ten bunker neni aspon 100m pod povrchom zeme a je protiatomovy.
Preto sa USA s pomocou svojho konstruktu NATO snazi Rusko co najviac obkolesit lebo mat vojenske zakladne na hraniciach s nepriatelom je vyhoda. Rusi maju ovela menej casu na odpoved ak NATO zautoci a tiez vedia Rusku likvidovat ich rakety v pripade ich pouzitia. Preto je pochopitelne, ze Rusko nevnima rozsirovanie NATO ako akt priatelstva a neveri USA ked si buduje na ruskych hraniciach dalsie a dalsie vojenske zakladne. Cely svet to chape okrem zapadu