Som Občan. Jeden, Tisíc, Milión. Kto je viac ? Myslite na to. Vy tzv. Politici !
Po prečítaní tohto blogu mi nevdojak zišlo na um: Prečo blbnú aj celkom rozumní ľudia? Ťažko povedať. Najskôr to bude najrôznejších dôvodov – z pohodlnosti, alibizmu, recesie, konformizmu, zištnosti, nudy, bezmocnosti, pesimizmu, alebo naopak z nereálneho optimizmu, z frajeriny, rovnako tak z dobromyseľnosti, rozmaru, ale i naopak z útrpnosti a solidarity, z neznalosti, kvôli relaxu, z chytráctva, zo spoločenskej nutnosti, slušnosti, politickej korektnosti, aby sa nejako zakamuflovali, príliš sa neodlišovali a nebezpečne nevyčnievali. Skrátka aj rozumní ľudia, ba práve rozumní ľudia majú hromadu dôvodov na blbnutie. Je možné, že dokonca to potrebujú viac ako skutoční blbci, pre ktorých je to obvyklý stav. Nemožno, však vylúčiť ani to, že múdri a rozumní ľudia blbnú občas aj len tak - z púhej blbosti. ;-)))