Písanie na nete je vyjadrovanie myšlienok, opierajúce sa o demokratickú slobodu prejavu a slobodu slova. Nie je to trestný čin, pokiaľ sa autor textu inému človeku v texte nevyhráža fyzickým násilím alebo smrťou. Ani myslenie, ani publikovanie myšlienok nie je v demokratickom štáte trestný čin. Trestným činom je to iba v totalitnom alebo fašistickom štáte.


