Deti sú zlatučké, ale neekologické
Problém v tejto zelenej agende je to, že je zameraná proti nám obyčajným ľuďom.
Skutočné problémy vidím napr. vo veľmi nízkej kvalite výrobkov. Pred 30,40timi rokmi sme kupovali výrobok na dlhú dobu, opravovali sa, dnes nevydržia ani predpísané dva roky, to je skutočne veľká záťaž životného prostredia. Dôvod - honba za ziskom.
Drancovanie prírodných zdrojov v ešte nezasiahnutých častiach našej planéty - napr. amazónsky prales, Arktída...
Dôvod - honba za ziskom.
A takto by sa dalo ďalej pokračovať. Skutočný dôvod stavu životného prostredia na Zemi nie je veľký počet ľudí, tu si myslím, že pri troche skromnosti vyspelého sveta by si mohli všetci ľudia planéty žiť porovnateľne ako napr. my, tu na Slovensku. Dôvod je tento neudržateľný systém, kde jediným motívom je túžba po zisku bez ohľadu na čokoľvek. Bohatí sú už tak bohatí, že takmer úplne ovládajú celú planétu a teda ju menia na svoj obraz a my ovce sme nimi manipulovaní tak, že sa tomu nebránime.