Kde tu tvrdím, že niečo má byť štátne alebo súkromné. Ak nefunguje štátna firma problém je v riadení, za socializmu sa plánovala celé hospodárstvo a fungovalo to. Dnes v ére počítačov by nemal byť žiaden problém niečo naplánovať tak, aby to fungovalo. Ak to nejde tak sa nechce, aby to išlo, niekto to teda sabotuje, vždy zrejme s cieľom prevodu peňazí na spriaznené objekty.

