No to je úplne jasný výrok, jasne tam čítam nemám žiadne učenie a zo svojimi učeníkmi(žiakmi) a Máriou Magdalénou chodíme spolu na rybárske oslavy.
No to je úplne jasný výrok, jasne tam čítam nemám žiadne učenie a zo svojimi učeníkmi(žiakmi) a Máriou Magdalénou chodíme spolu na rybárske oslavy.
Ak by sa každý pamätal na predchádzajúce životy(na to kým skutočne je), nebolo by to taká zábava, také smrteľne vážne. Tým nie je povedané, že nie sú prípady kedy si deti nepamätajú, alebo si duchovne pokročilí ľudia nespomenú.
Mimochodom učenie Krista nikdy nebolo v rozpore s reinkarnáciou, to až Teodora(jazdiaca v cirkuse na levoch - podobnosť s antikristom čiste náhodná) zariadila na druhom carihradskom koncile vylúčenie Origenovho učenie o preexistencii duše z cirkevnej náuky.
Boh nikoho súdiť nebude, to je výmysel cirkevníkov(dovolím si podať vysvetlenie za deltoida). Nesmrteľná duša zažíva život v ľudskom tele, kto by ju súdil za to alebo ono správanie? To ale neznamená, že jej budúca inkarnácia nebude ovplyvnená tými predchádzajúcimi, ale nie preto, aby si vytrpela čo spôsobila, ale aby poznala, prípadne splnila úlohy, ktoré si stanovila. Až tak jednoduché to je(nie sú potrebné žiadne dedičné hriechy, ani žiadne nebo a peklo).
Zvrchovaný vládca vesmíru - toto spojenie vyjadruje podstatu toho kto písal(inšpiroval) niektoré state v starom zákone. Bol posadnutý mocou(3 čakra), pre milujúceho(6. čakra) je to nepochopiteľné a zvrátené. Aj preto tvrdím, že niektoré časti starého zákona boli inšpirované tou temnou stranou.
O prvotnej príčine, o Bohu o tom by sme sa vedeli dohodnúť. S tým, že táto príčinu je neustále prítomná vo všetkom prejavenom, teda aj v nás samotných, len ju potrebujeme v sebe objaviť.
Ad 1., hmmmm
Ad 2., prečo sa tvoje deti zabíjajú, tomu nerozumiem?
Ad 3., o Bohoch toho na Zemi veľa nevieme a ďalších vesmíroch tiež nie, takže to bola čistá špekulácia, čo je aj v biblii, keďže začína s viacerýými Bohmi(El, Elohiim .- synovia svetla)
Janko nechcem sa tu zastávať biblie - hlavne starý zákon je mnohokrát inšpirovaný temnou stranou a nie svetlou. Na druhej strane obyčajný sedliacky rozum človeku hovorí, že všetko na svete má svoju príčinu a teda aj náš vesmír. Tí čo o tom veľmi nepremýšľajú sa možno dajú presvedčiť tým, že to náhoda stojí za všetkým, my ostatní ale vieme svoje. Nemusíme tú silu, ktorá stvorila náš vesmír hneď nazývať Bohom, postačí slovo inteligencia. A ktovie ak je samotný vesmír bytosťou možno má spôsob ako sa rozmnožuje...:-)
Ak si myslíš, že božiu vôľu na Zemi zavedie externá sila, si mimo. Žiaden Boh sa nestaral ani nebude starať o dianie tu na Zemi, to je záležitosťou ľudí. Ak ľudia spoznajú čo vlastne sú, ak sa prebudia, alebo starý výraz na to je dosiahnu osvietenie, potom bude na Zemi božie kráľovstvo. Ale to musí urobiť každý sám za seba - preto môže byť na Zemi božie kráľovstvo už 2000 rokov., ale mnoho ľudí v ňom nežije...
Toto je typický názor toho čo nevie o čom hovorí. Myseľ človeka sa podľa mňa za posledných 2800 rokov zmenila dosť výrazne. Minulý človek nebol schopný takej abstrakcie ako my, jeho myslenie bolo oveľa viac kolektívne. Boli kultúrne niekde inde, verili v Bohov...
Preto aj napr. Ježiš musel svojich súčasníkov oslovovať inak ako by to robil dnes, nehovoriac o tom, že nám mnohé z kontextu uniká...
Skorpion keď si prečítam tvoj trochu zmätený výklad a to čo píše Tomáš, nemám najmenší problém si vybrať. Ono to je tak, keď povieš niečo o božom kráľovstve človeku čo nemá ani páru o duchovne, o tom, že existuje neviditeľný svet, ktorý je základom tohto viditeľného, je jasné, že si pod božím kráľovstvom predstaví osvietenú diktatúru. To je ale úplne mimo. Ježiš tu hovorí o niečom úplne inom a sv. Tomáš to dokázal pekne zachytiť...
To je problém Majstrov, ktorí žili vo vzdialenej minulosti, dnes sa už ťažko dočkáme správneho výkladu ich učenia. Preto je potrebné si vybrať Majstrov, ktorí žili v nedávnom období, alebo ešte žijú. Tam je to omnoho ľahšie.
Sv. Tomáš nám kráľovstvo nebeské vysvetľuje asi najpresnejšie:
Ježiš povedal: Keď tí, čo vás vedú, vám povedia:
Hľa, to Kráľovstvo je na nebesiach, potom vtáci nebeskí vás predídu.
A keď vám povedia: Je v mori, potom aj ryby [mora] pôjdu pred vami.
To Kráľovstvo však je vo vás, aj mimo vás. [Tí, ktorí sa spoznajú, ho nájdu.]
A keď seba spoznáte, sami budete poznaní a vedieť budete, že ste synmi živého Otca.
Keď však seba nepoznáte, potom biedou ste a v biede zostanete.
Musíte sa najprv poznať, čo ste zač, teda že ste súčasťou jediného vedomia a zároveň ste viac ako len to vedomie, ste jeho pozorovateľ. Ste zároveň v tomto svete i mimo neho.
Paradoxne vznik kvantovej mechaniky znamená to, že model sveta sa približuje skôr východnému ako západnému chápaniu Boha(sveta). Západný model sveta, kde má všetko svoje pevné miesto(Demokritos - model atómu) a nemenné zákony, ktoré sú nám dané Bohom, proti východnému kde svet je Mája(ilúzia), ktorá podlieha neustálej zmene, kde nič nie je také ako sa zdá. Vedci už prichádzajú na to, že subatomárne častice, možno oveľa skôr chápať ako polia nie ako častice, vákuum nie je prázdny priestor, ale oblasť plná života...
Jehova alebo El, Elohim teda jeden z Bohov ako sa uvádza v biblii, toho myslíš?
Len tak mimochodom apoštoli verili v druhý návrat Krista už za svojho života, a ajhľa už prešlo 2000 a Kristus nikde. A keď sa zjaví druhý krát aj tak ho cirkevníci nepoznajú, ak áno iste ho dajú zabiť, pretože by im šiel do kšeftov.
Zlo a dobro - tieto atribúty rozoznávajú len ľudia, pretože sa oddelili od celku. To čo prospieva ich egu je dobro a naopak. Je samotné oddelenie hriechom? Nie je, je to len spôsob ako hrať túto hru na stvorenie.
Autorita je najvyšší argument, aspoň pre niekoho, ja k nim ale nepatrím.
To s tým hadom je metafora. Vyjadruje pád človeka z jednoty do duality, teda schopnosti rozoznávať dobré od zlého... Zrejme za tým bude pád energie k_u_n_d_a_l_i_n_i z hlavy(na Zem). Je to odpojenie človeka od svojej božskej podstaty(iod Boha). A to okolo je len pridaný príbeh - pri opisoch to len neosvietení ľudia trochu prikrášlili, samozrejme netušiac, kde bola ukrytá podstata príbehu.
Čo je pravá inteligencia? Pravá inteligencia súvisí s množstvom získaných skúseností len málo. Človek môže získať veľa skúseností, ale to mu nezabráni, aby robil stále tie isté chyby.
Pravá inteligencia je schopnosť vidieť príčinu vecí a javov. Dá sa dosiahnuť analytickým sústredením pri čo najväčšom rozšírení mysle. Je to teda schopnosť spojiť intenzitu a extenzitu mysle. To sa dá len keď je človek uvoľnený, úsilie je prekážkou - zužuje myseľ. Myseľ teda musí spočívať na predmete pozorovania bez úsilia.
A to sa iste nedá dosiahnuť čítaním biblie ani chodením s múdrymi ľuďmi, dá sa to dosiahnuť len každodennou prácou na sebe.
Na rozprávky som prestal veriť v detskom veku, aj keď si ich aj dnes rád pozriem alebo prečítam. Neexistuje žiadne pravé a nepravé náboženstvo, buď v sebe Boh zahŕňa všetky možnosti alebo žiadnu. A to okrem iného znamená, že všetky náboženstvá bez výnimky časom zaniknú, minimálne so zánikom tejto civilizácie.
Túžba niekam patriť je charakteristická pre mladé duše, tie staršie už nikam patriť nemusia. K Bohu aj tak musí každý sám za seba.
Všetko v tomto svete sa nakoniec stratí vo víre času. Nie jedno náboženstvo už na Zemi zaniklo a ešte zanikne, žiadne nie je imúnne voči faktoru času. Aj sám Budha vyhlásil, že jeho učenie sa nakoniec stratí v čase.
Keď je taký krásny čas kto by sa neusmieval.
btw počul si už o čínskych, bosniackych pyramídach...
Odporúčame