Do r. 1945 bola 2. sv. vojna.
Po nej na Slovensku nebola:
Elektrická sieť: Väčšina dedín, aj niektoré mestá nemali elektrinu.
Tú bolo treba vyrobiť, takže sa najskôr stavali elektrárne na uhlie, potom priehrady, potom el. sieť, aby elektrina bola v každej obci - tisíce km
Cestná sieť (a železničná).
Väčšina obcí nemala asfaltové cesty - opäť tisíce km.
Priemysel: väčšina SR pestovala krumple.
Postavili sa stovky Fabrík.
Byty: Viac, ako 100 tis. bytov
Domy: Dediny po r. 45 boli drevené. Po r 1989 väčšina obyčajných ľudí, mala na dedinách murovaný dom.
Tu nejde o komunistov.
Ide o manažérov, schopných riadiť štát. Všetko vyššie sme po r. 89 mali.
Čo nové za 30 rokov manažéri štátu vybudovali?
Spočítaj fabriky, cesty (SR za 30r. 220 km diaľnic? Chorvátsko v r. 98 - 2002 (5 r.): vyše 700 km).
Elektrárne, nemocnice, železnice, priehrady, infraštruktúru, atď.
Ide o schopnosť vlád riadiť štát.
Čo s tým má komunizmus?
My si evidentne do čela štátu volíme tých najneschopnejších a dookola.

