Sci-fi o využití náboženstiev na ovládanie ľudí
Článok som čítal už druhýkrát.
Ale som z neho voľajaký zmätený.
Už samotný nadpis je mätúci, totiž ako keby hovoril:
,,Využitie náboženstva na ovládanie ľudí je sci - fi."
Ono to ale sci - fi nie je.
Sci - fi znamená science fiction, teda vedecká fantastika.
Napríklad S. Arábia je teokratický režim, takže štát sa riadi muslimským právom.
Plní úlohu ,,islamského Vatikánu", pretože každoročne príde svoju púť do Mekky vykonať niekoľko miliónov pravoverných.
Kresťanský Vatikán je jeden z najväčších vlastníkov pozemkov na svete, údajne vlastní viac, ako 15 % územia SR.
Nábožensky založení ľudia sú ovládateľní z viacerých dôvodov, jedným je dodržiavanie pravidiel, ktoré teológovia Islamu, ani Kresťanstva nedodržujú.
Je to poslušnosť, kontrola majetku, sexu, populácie, občianskej angažovanosti, politickej organizovanosti, oddanosti k cirkvi a i.
Veľa vecí v článku, prepáč, si napísala nejasne a dvojznačne.
Takže využitie náboženstiev na ovládanie ľudí je podľa Teba sci - fi, alebo realita?