logika hovori, ze rast cien z hladiska Poliaka ci Madara nehovori nic o tom ci je tam pre Slovaka draho alebo lacno
logika hovori, ze rast cien z hladiska Poliaka ci Madara nehovori nic o tom ci je tam pre Slovaka draho alebo lacno
„Celkový výnos z mýta za roky 2010 až 2018 dosiahol takmer 1,58 mld. eur. Z tejto sumy platby SkyTollu (súkromný prevádzkovateľ mýtneho systému) dosiahli sumu 760 mil. eur (48 %), ďalším dodávateľom bola uhradená suma 108 mil. eur (6,8 %),“ uviedol v správe NKÚ.
Čistý výnos po odpočítaní nákladov na prevádzku mýta predstavoval 709 mil. eur (44,9 %), čo NKÚ považuje za nedostatočné.
nevymyslaj si
1,6 miliardy sa vybralo, polovica isla na ucty statu
tož tak, ogari
"Starý novinový titulok (v čilských novinách), ktorý hovorí, že v roku 2020 budú mať Chilania vďaka ich dôchodkovej reforme dôchodky vo výške 100% platu. Skutočnosť je taká, že dnešné nízke dôchodky sú jednou z príčin masových protestov v Chile a ich systém bude musieť prejsť veľkými reformami....
o kazdom sa da povedat dost pozitivneho aj dost negativneho - v globale vsak boli silni premieri
prijmy z myta su prijmy dialnicnej spolocnosti
takze tie peniaze nemozu zmiznut z uctovnictva
na co dava NDS peniaze, najdes vo vyrocnych spravach spolocnosti
ak sa statocnost prokuratora meria tym, ze autoci na slobodu slova, tak amen tma s touto krajinou
no, takto to vyzera, ked sa pusti von sprava NKU a ludia si precitaju maximalne nadpis :-)
stat berie cca polovicu, takze to, ze na dialnice priamo islo len tych desat percent, je vecou statu, pretoze tych cca 709 milionov, ktore zhrabol stat pocas fungovania myta, nenalial priamo do vystavby ciest, ale na ine naklady, ktore NDS ma
ale zase ono je fakticky jedno, z akych zdrojov sa platia dialnice, a kym boli eurofondy, tak sa minali najskor tie
bude sa aj klacat uprostred cesty, ako to urobili traktoristi?
zaujimave
v ceskych debatach zaznieva, ze Cesi stavaju najdrahsie dialnice v EU
tak by sa hejteri oboch stran mohli dohodnut, ako to teda je
kristepane, tolko slov... a vytahuje sa zase lebomeciar
dialnica povazim bola naplanovana este ked bol meciar podnikovym pravnikom
smer povazim na trencin zilinu bol dany davno predtym, nez niekdo vedel o nejakom slotovi
a dobudovanie dialnice az do ziliny slubila Kii ina vlada, nez v ktorej bol slota - a ako vtedajsi primator sice nieco ovplyvnit mohol a vedel, ale rozhodne nie takuto stratgicku investiciu
zabavne prispevky, take silvestrovske... co ma redakcia spolocne s tym, ze Ukrajina zacala trestne stihanie?
do prenajmu chcela dat letisko aj predosla, aj posledna Ficova vlada
to, proti comu Fico vystupoval, bol predaj letiska - a aj o tom je Gorila
tak ako zacina byt pouzivany vyraz trebalo za spravne bolo treba?
ze nemusim hadat, odkial vanie jedno aj druhe? :-)
nevyzera, ze by navrhovali moznost vystupu
ehm, z druheho piliera sa neda vystupit
Odporúčame