ak budu platit doterajsie pravidla, tak ani nebude. Dostane alikvotnu cast dochodku u nas. Ale odrobene roky sa mu zarataju.
ak budu platit doterajsie pravidla, tak ani nebude. Dostane alikvotnu cast dochodku u nas. Ale odrobene roky sa mu zarataju.
ty si ako verklik - ak niekto pracoval v cudzine, tak mu roky musis zaratat. A doteraz sa kratil dochodok o obdobie v cudzine a predpokladam, ze sa to bude robit aj v tomto pripade. Ale, ako som dole povedal, este som to nestudoval podrobne.
este raz, pomaly a zrozumitelne - nikomu nemozes zobrat odpracovane roky v cudzine, lebo to pozenie na europsky sud a vyhra
nemozes nikomu skrtnut roky odrobene v cudzine (to su tie europske dohody) - nemusis mu vyplatit cast dochodku, ked bol v cudzine
nikto nehovori, ze je rieseny minimalny dochodok
riesene je to, ze sa ti roky v cudzine poctaju a ty nemozes nikoho vypoklonkovat, ze ste robili v cudzine, tak vam to neuzname - kapišto?
marna snaha...
tak to budes vynimka, si zrejme clovek zijuci mimo pravneho systemu
je to jednoduchy zakon, ktory moze buduca koalicia zmenit jednoduchou vacsinou - a bude to musiet zmenit
pretoze, ci tu uz budu vladnut modri, cerveni, ci hnedy, skor ci neskor si okem ineho polozia aj taku otazku (spolu s vlkmi, vtakmi a psami v krcmach pod stolom), za ktoru sa u nas moze clovek dostat do basy
koloo deti potrebujes mat na pekny valorizovany minimalny dochodok?
a este - v pripade socialneho odvodu potom nemoze operovat ako zivnostnik 1 e, lebo aky je minimalny odvod pre zivnostnika, upravuje legislativa (vid. socpoist)
kristepane, zase dalsi trrrt, ktory pozna len slovo klames a trepe o niecom, co nevie
legislativa na urovni europskej unie zabezpecuje, ze roky odpracovane na uzemi spolocenstva + pridruzenych krajin sa ti zapocitavaju do dochodku rovnocenne ako odpracovane roky doma a domaca legislativa to nezmeni - co robi domaca legislativa je to, ze sa ti adekvatne krati dochodok
to je legislativa europskej unie, na tu je slovenska vlada kratka
pokial viem, ale tam dochadza k adekvatnemu krateniu nasho dochodku, ale priznam sa, ci sa to kratenie bude tykat aj minimalneho dochodku, tak to takto z voleja neviem :-) musim pozriet
mozes odviest z dani kolko chces, tvoj minimalny dochodok sa odvadza od zapocitanych rokov penzijneho poistenia, co s tvojou odvedenou danou nema nic spolocne
veci sa deju rychlo :-) a niektore spravy odplavaju do zabudnutia len preto, ze je den plny roznych udalosti
neviem, na co sa stazujes, ale ak chces Lavrova v Pravde, tak je tu:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/5351 0…
a exkluzivny rozhovor v Pravde z leta je tu:
a druhe oko je v bratislavskom Ruzinove pri miestnom kulturaku, tiez 32 metrov
nejak sa nam to tu roz-očilo
bohatí si mozu prehnat nehnutelnosti cez firmy
len tak namatkovo
znizenie spootrebnej dane na naftu
znizenie DPH v roznych obalstiach
zvysenie nezdanitelnsje polozky, znizenie dani pre male firmy
zostane len danovym podvodnikom bez parlamentnej pokuty
nic pozitivne sa z toho vydolovat neda
jahnatek odverklikoval to, o com rozhodol jeho urad na zaklade svojich pravomoci, ktore ma
jeho rozhodnutie je konecne a mozes sa stazovat na lamparni
kreativne reci, co by bolo keby bolo a keby nebolo, je v tomto pripade zbytocne
Odporúčame