rychlost... to udavali ako hlavny dovod tvorcovia reformy v Ceskoslovensku (no, hlavne davno po tom, co sa to stalo, ked uz sa nebolo treba tvarit, ze kazdy Cech a Slovak bude bohaty kapitalista) - co najskor to dostat do sukromnych ruk
rychlost... to udavali ako hlavny dovod tvorcovia reformy v Ceskoslovensku (no, hlavne davno po tom, co sa to stalo, ked uz sa nebolo treba tvarit, ze kazdy Cech a Slovak bude bohaty kapitalista) - co najskor to dostat do sukromnych ruk
no, pytat sa obyvatelov sa uz nenosi odvtedy, ako samospravny Freso dal demokraticky hlasovat o cyklomoste a hlas ludu ho nazval mostom Chucka Norrisa
mimochodom, ktovie ako by dopadlo hlasovanie, ci sa ma namestie volat Namestie neznej revolucie alebo Namestie Chucka Norrisa :-)
mimochodom, Chuck beha po Viedni, tak by mohol zaskocit a hned ho slavnostne otvorit :-)
ja som myslel, ze Matus ide tu cast premenovat, nie vypalit :-)
Slovensko tazi hlavne z EU a otvorenosti trhov
vlaky zadarmo su socialno-ekologicke opatrenie, ktore dokaze za relativne malu sumu pokryt siroke spektrum ludi, hlavne tych, ktori nemaju na to, aby si zadky prevazali v SUV - iba ak by nam EU davala peniaze na modernizaciu zeleznic preto, aby sa tam vozilo hornych desattisic
no, ta predpotopna infrastruktura dokaze zasobovat celu europu ropu a plynom, vyrabat a distribuovat energie po celom Slovensku, previezt nasobne viac aut z bodu A do bodu B, atd.
mozes ju nepouzivat, ked ju neprosis
ehm, kde by sme boli "ovela dalej" s Ivanom Miklosom?
aj by som tušil... :-)
a mimochodom, co to len exminister Mihal radil vlade pred dvomi rokmi?
"Exminister Mihal vyzval vládu, aby prijala také opatrenia, z ktorých budú mať úžitok práve občania, pričom spomenul napríklad zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane o 100 eur."
tak mu vyhoveli :-)
a co ovecky z kosiara "znizime dane a odvody", z ktoreho ti primatori su? to "znizime dane" urobi presne to iste, co zvysenie nezdanitelnej ciastky...
ale zase - to nas najuzasnejsi a najinformovanejsi priemerny volic pravice nevie pochopit, do takych zlozitych poctov jeho strategicky rozhlad nesiaha, ze TotoTutoTamtoHentoo :-)
nuz, ale niekto ten stat musi riadit, takze nejakeho poilitika nakoniec vygenerovat musis
mozno to raz zvladne AI :-) (nie Amnesty Intrenational)
a co politici, ktori si robia PR so "znizime dane a odvody"? co myslis, to uz nijaky vietor neurobi?
a ved stacilo "neplytvat a nekradnut" a penazi malo byt hojno - tak kde su?
Tom Nicholson v denniku N, 26. februar 2018
Kuciaka mohla zavraždiť talianska mafia s väzbami na slovenských politikov
rataju sa do toho aj dezinformacne weby, ktore rozsirovali hoax, ze za vrazdou novinara stoji talianska mafia a vyhnali tak ludi do ulic?
ako sa tym zaobera? farbou a stetkou? to ma Hrcka od Valla, to je nakazlive - a ten ma aj tie gule nakreslene na namesti SNP ( ci uz na namesti Neznej revolucie?)
mesto by sa malo spravat tak, aby nenasier..lo gro svojich obyvatelov
ak je na magistrate viac takych ako ty, tak sa mu to zrejme nepodari :-)
ako viac vyuźivat? adepti po petrzalskej elektricke su napriklad spojenia mesto - PB a Vrakuna, mesto a Vajnory
ale nerobim si iluzie, ze to nebude trvat roky a nestat peniaze, na ktore BA nema
vyhliadkova veza? na co vyhlad? na ceny v obchodoch v eurovee?
len kusok vedla ma byt 150 m vysoky mrakodrap, vyhliadka je z hradu, z UFO, dokonca aj z Michalskej veze a pekny vyhlad je aj z otocnej restiky na kamziku, atd. - z hentoho, hmmm
netvrdim, ze tam nikto nepolezie, ale je to tazka umelina - to uz ruske koleso (pre bojovnikov proti jasterom a cerstvo narodenym progresivcom len podotykam, ze to kolesove cudo, co je aj v Londyne, sa tak naozaj vola, ze ho tak nepomenoval Putin) by mi davalo vacsi zmysel - nakoniec, kedysi mala Bratislava aj lunapark, kde koleso bolo
pekny rozhovor - a mohol byt este dlhsi
ivana hoffmana som obcas cital a pocuval v v ceskom eteri, a bol som poteseny, ze mu pravda dava priestor
je to prudke osviezenie v plejade bojujucich blogerov - politickych aktivistov, ktori su presvedceni o svojej neskutocnej mudrosti
ivan ma nadhlad, ktory mozno prichadza vekom, mozno skusenostami (bez rozdielu veku)
ale bratislavska kaviaren bude urcite rozhorcena, ako sa ich "novembrovy idol" zopsul... :-)
auto je sloboda pohybu pre ludi, uplne zbytocne sa z nich robi strasiak
som za, aby auta boli ekologickejsie, aby sa vyuzivala viac hromadna doprava, aby sa vyuzivala alternativna doprava, by boli jasne pravidla, ale nie za to, aby sa marginalny pocet napriklad cyklistov povysoval na cestach nad automobilovu dopravu
je zaujimave uverejnovat fotky, kolko miesta zabera xy cyklistov, aky priestor zabera xy aut s jednym vodicom, ale v konecnom dosledku tie auta prevezu viac ludi, efektivnejsie, rychlejsie a este aj ekologickejsie, nez ked sa im po ceste mota par cyklistov
cesty maju byt pre auta, cyklocesty pre ciklistov, chodniky pre chodcov
dalko prijatelnesjie pre mna by bolo, keby Vallo v Bratislave zobral ceruzku, nakreslil jednu ciaru zo severu na vychod a z vychodu na zapad napriec mestom, tieto vyhlasil za zony bez aut pre bicyklistov, cast ulic zjednosmernil a co najmenej plietol jednym druhych pod kolesa
daleko prijatelnejsie riesenie pre mna osobne by bolo, keby
a kolko im pribudne z dani, ked dalsim heslom ich "neplytvat a nekradnut" cammeraden je "znizime dane a odvody"?
Odporúčame