mozu za to taky trtkkovia ako tu zbino, ktori vyblakovali, ake su PPP dialnice drahe
tak ju nemas - spokojny, zbinko?
mozu za to taky trtkkovia ako tu zbino, ktori vyblakovali, ake su PPP dialnice drahe
tak ju nemas - spokojny, zbinko?
nie, moze za to zrusenie PPP projektov v roku 2010
a este take sedlacke pocty - povedzme, ze z krajiny sa vyvezie zisk/dividendy vo vyske 5 miliard eur (kde by sa vzali, ale lahsie sa to pocita)
ratajme, ze Slovensko ma 5 milionov obyvatelov (ma ich viac, ale lahko sa to pocita)
ratajme s tym, ze tieto peniaze zhrabneme, alebo nam ich firmy laskavo daju (ha,ha)
to vychadza na obyvatela k platu/dochodku/pridavku na dieta 1000 eur rocne
alebo este lepsie 83 eur mesacne kazdemu - skutocne obrie prilepsenie
aj tento jednoduchy priklad ukazuje, ze tudy cesta nevede...
ak mas strom penaznik, tak si to mozes dovoolit
inak je to o tom, ze ide o bohate krajiny a chudobne Slovensko
az tu budu moderni progresivni obcania prúdiť na bicykloch v stovkach a tisicoch budiz, ale za cykloterorizmus povazujem, aby sa doprava prispobila par desiatkam kusov hipsterov, ktori si vetraju gu...le
ale som za, ak sa pre bicykle vycleni cela cesta a IAD sa odkloni, ale spolocne suzitie nedopada prilis dobre
co nebude moct zverejnit slovensky Dennik N, zverejni cesky Dennik N
v obchadzani pravidiel slusnost neplati :-)
Tato smrst poslaneckych navrhov nema ziadny zmysel
1. ak vyhraju sucasne opozicne strany, mozu si zmenit co chcu - a budu to mat predpriporavene, ked je to tak uzasne
2. ak by sa ujal vlady fiostyri, aj tak tie navrhy vytapetuju kos
vzhladom na blizkost volieb, aj parlament pokojne moze uz len kurit a svietit
k comu gratulujes? vitazna ponuka SkyTollu v roku 2009 bola vo vyske 716 milionov bez DPH, takze sa nikto nemoze tvarit, ze pred desiatimi rokmi nevedel, ze to bude stat stamiliony
medzitym si stat naobjednaval od myta dalsie sluzby, ci opravenne alebo neopravnene, to nech posudi niekto iny, uz pocas strajku kamionistov v roku 2010 si "vystrajkovali" viac meratelnych usekov, nez povodne v projekte bolo
v roku 2022 prechadza mytny system do ruk statu, moze si vybrat, ci ho chce prevadzkovat sam alebo ho da do ruk sukromnej firme
vyhodou SkyTollu bolo to, ze ponukol ciste satelitny system, spolocnost Kapsch, hojne podporovana vtedajsou opoziciou, ponukala kombinovany mikrovlnny - ake s tym mali a maju problemy to je iny samostatny dramaticky pribeh, dodnes sa s Kapschom natahuju so zalobami
a mimochodom - Cesi prechadzaju od januara na system SkyTollu (v Cesku CzechToll)
deja vu
rozhorcena robotnicka trieda ide robit revoluciu do ulic (a mozno sa prida aj ta rolnicka na traktoroch), pred volbami sa to hodi, Jozef "Tirak" Mihal si moze zasae davat do nosa cajicek s kamionakmi ako pred deviatimi rokmi
mozno keby si tu spravu NKU precitali, zistili by, ze s polovicou nemozu nic robit az do skoncenia zmluvy na konci roku 2022 a k tej druhej im ministerstvo a NDS povie len to, co uz povedali, ze aj ked peniaze vybrate na dialniciach cez myto nesli priamo na stavbu dialnic, tak ich davaju napriklad do udrzby
vysledky spominanej blokady prd deviatimi rokmi boli dve - doslo k znizeniu spotrebnej dane na naftu a protesty vygenerovali do politiky mr. Polaceka, dnes suverenne najneschopnejsieho primatora, akeho kedy Kosice mali
tak good luck, hoši
esteze som zazil casy, ked car-sharing bolo, ze som zobral stopara (ak som chcel) a bike-sharing (ak mi kamarat chcel pozicat bicykel)
z prostriedkov, ako sa dostat z bodu A do bodu B najefektivnejsie a so zohladnenim dalsich benefitov je auto najvyhodnesjie...
nemam nic proti tomu, aby sme jazdili na elektromobiloch, ale mam nieco,aby cykloteroristicka koalicia sikanovala vsetkych okolo seba
no for cyclo-greting
je to smutne...
Klub 27 ma dalsiu clenku, bohuzial
katastrofa sa este len chysta - ak by SaS dostalo do ruk zdravotnictvo
hned ako sa zrusia vlaky ZADARMO, obedy ZADARMO, vratky za plyn, tak sa hned vsetci vratia
nebudu predsa zit v tom danskom socializme, fuj
mestske budu mat novy koncept? zhori viac budov ako vlani? :-)
ved v starej trznici (Trznici Neznej revolucie) to nuz pred par dnami trenovali
v tej dlhociznej obhajobe Nada od Kacera bolo aj toto, co v clanku nie je
"A ku “korumpovaniu Pataja” - za 150 a neskôr 300 euro mesačne - vyplácaných transparentne za odvedenú prácu… to už ozaj neviem, či sa začať hystericky smiať, alebo radšej utekať preč. Ani nejdem komentovať.
V krajine, kde kvitne čierne PR - za peniaze - vieme ktoré médiá a ktorí špecialisti - ogrcajú kohokoľvek. A potom mu povedia “neber to osobne”. V biznise “black PR” a tiež cieleného promo, sa netočia 150 až 300 eurové mesačné zmluvy. Skutočná kauza “Kočner” nám len poodhalila záclonu tohoto odporného biznisu. A tu bum!!! Pataj za 150 euro. Bomba kšeft. A to je výsledok ročnej spravodajskej činnosti. Veď to je zlé, aj ako vtip na 1. apríla."
.......
vtip ako z 1. aprila je povazovat za normalne to, ze si niekto zvonka kupuje novinara media, ktore si hovori mienkotvorne, a tvarit sa, ze je to nic, ved ini beru viac a ze to robil za almuznu
toto je zvratenost, nie to, ze bral len malo a transparentne
nebolo by potom jednoduchsie mu hned na zaciatok pacnut 6000 a nie hrat sa so zvysovanim za vysledky, ktore zatial este nie su (ani v podstate nemozu, vzhladom na zoptrvacnost politiky)
hmm, zavist... to pri peniazoch byva vzdy, ale su tu aj ine otazky - k comu sluzi navysenie zakladneho platu - je to za pracu? ked mu to odhlasuju kamarati so zastupitelstva? a u nesrovnala to bolo za trest, kedze si v zastupitelstve kamaratov nenasiel, len sa s nimi rozhadal?
prve zvysenie mal Vallo, ked este neurobil nic, druhe zvysenie je za co? lebo ani po roku zatial za nim nic svetaborne nie je (nehovorim teraz o beznom riadeni mesta, ktore by musel robit katdy primator, vratane toho, co mu spadlo do lona ako rekonstrukcia elektrickovych trati ci obchvat, aj tie bus pruhy na Gagarinovej planovala este Nesrovnalova cata)
zo svojej hlavy (a z penazi mesta) si zalozil Metropolitny institut, ktoreho cinnost a vysledky su zatial vo hviezdach a kontroverzna parkovacia politika, ktoru radsej odlozil o dva roky (na top vsetko staci vacsina v zastupitelstve)
a to pripominam, ze kandidoval s tym, ake ma pripravene riesenia, ved na nich dva roky makal team Vallo (plan B)
oh, ten zamilovany Igorov pohlad na fotografii, ten je bozi...
Odporúčame