investori sem prisli pre vstup do EU, inak by nam mavali z okolitych krajin
kazda vlada mala pocas vladnutia aj dobre casy, aj zle casy (napr. svetova kriza)
nevyhodny predaj strategickych podnikov priniesol Slovensku zbytocne naklady navyse
investori sem prisli pre vstup do EU, inak by nam mavali z okolitych krajin
kazda vlada mala pocas vladnutia aj dobre casy, aj zle casy (napr. svetova kriza)
nevyhodny predaj strategickych podnikov priniesol Slovensku zbytocne naklady navyse
ano, skutok sa nestal, setrila to medzinarodna institucia - a mozno to bolo jednoduche vysetrit, presne cisla mohli byt stanovene velmi tesne pred samotnou zmenou a daleko po jachte
o tom, ze kurz bude silnejsi, ohlasil sam premier slovami, ze ludia sa mozu tesit, ze vyrokovali dobry kurz - j and t nebola jedina, co zarobila na kurze - a na tolkych jachtach zase pociatek nebol
to je ten reverz, ktory sme kedysi spustili ako zachranu pre Ukrajinu? Nooo, tomu sa hovori vdacny narod :-D
otazku, ci mohol byt kurz prezradeny, riesila ECB s konstatovanim, ze nemohol uniknut
respektuj oficialne vysledky setrenia
:-D ty si bol/a na jachte, ze vies co Pociatek uviedol?
neuveritelne, ked si citam debaty, taj jedni museli chlastat a podvodit s Kocnerom, konspirovat s Matovicom, slabucko hryzkat s Ficom, vsetci vsetko svatosvete vedia, a to sa neda inak, nez ze tam museli byt
euro ma okrem ekonomickeho svoj politicky pilier, takze jeho zivotnost je neodhadnutelna
moze to byt desat rokov, moze to byt sto rokov
a on sa pripad prokuratora Spirka uzavrel? obvinil troch ludi zo sabotaze (!), tak by vysetrovatelia mali bud niekoho obvinit alebo jeho podanie zamietnut - a jeho kolegovia, ktori v inych pripadoch tak radi otvaraju pripady z medii a z ulice (vid napriklad kilp elanu), by sa mali pozriet, ci Spirkovo vystupenie na TV obrazovke nenaplna skutkovu podstatu trestneho cinu ohovarania...
Ficova vlada vyrokovala silnejsi kurz nez navrhovali komisia a ECB a tam sa muselo argumentovat hlavne budcnostou, aby nemal prudky dopad na ekonomiku
ekonomika isla prudko hore v prvom rade preto, ze padali obchodne bariery najskor pre pridruzene krajiny a neskor pre clenske krajiny EU a prichadzali investicie - ale to sa netykalo iba Slovenska, ale aj ostatnych V4 statov
no a nepomerne tie vysoke rasty boli aj preto, ze sa vychadzalo z nizsieho zakladu HDP
no a nakoniec nemozeme pominut privatizaciu, ked sa rozpredavali najlukrativnesjei slovenske podniky aj strategickeho charakteru - takze zazraky podporene prilevom penazi z privatizacie. Tieto prostriedky a stale otvorenejsie ekonomicke prostredie sa muselo prejavit v raste, lebo keby sa neprejavilo, tak by sme sa museli pytat, kde tie prostriedky potom skoncili, ci cih nejaka opica nezasantrocila
jachte? preco by si vybral prezradzanie informacii predvadzanim sa na jachte?
je to klasicka urban legend
v tom case este nebol znamy presny kurz eura, len sa vedelo, ze bude silnejsi, co Fico vyhlasil v slovenskom rozhlase a nepotreboval na to jachtu
pozor, pomaly sa rozdeluju buduce funkcie, a nikto z prokuratury nemoze tusit, ci niekto nedostane za "zasluhy o vystavbu" flek, a teda im bude sefovat
Slovensko kopirovalo nemecky vyvoj, pad HDP cca o 5 percent a uz v naslednom roku rast
susedne Cesko sa potacalo v recesii ovela dlhsie
samozrejme, Cesi si mohli pomoct a aj neskor pomohli umelou devalvaciou svojej meny
a netreba ani zatvarat oci nad tym, ze ak sa Slovensko ocitne v problemoch, bude moct obratit sa na tie iste fondy
mimochodom, tie staty eurovalom svoje dlhy splacaju
najlepsim riesenim je neviazat prisun financii len na trvaly pobyt
tak ked dobre funguju, tak si tie peniaze zasluzia - u vas v meste budu urcite obcania jasat a ziadat, aby zvysenie dani bolo este vyssie
zeby ich odhrnali uradnici? mesta maju casto uzavrete zmluvy na viac rokov s externymi firmami za vysutazene ceny
v Bratislave pribudol cely Metropolitny institut pre Vallovych kamaratov
mozno bude uzitocny, mozno su to len peniaze naliate do kanala - ale kto to teraz posudi? Matusovi obdivovatelia mu nadsene tlieskali ako keby pohol Zemou, ale on zatial len minul ich peniaze
fakt ten Fico nemoze za vsetko, nestihal by to :-)
fiskalna decentralizacia v pripade samosprav je z roku 2004
pri moci je v komunalnej politike plejada zastupcov stran typu "staci neplytvat a nekradnut"
takze, ak neplytvaju a nekradnu - tak kde su tie money?
dnesni primatori, ktorych strany (tie neutociace) vyhlasuju, ze znizia dane a odvody, len co sa superzlepia, sa vyhovaraju na to, ze problem je v tom, ze dnesna koalicia znizuje cez neodpocitatelnu polozku dane :-D
Odporúčame