reverz - ze nebudu odoberat plyn cez slovensky reverz
reverz - ze nebudu odoberat plyn cez slovensky reverz
o nie, stvrtykrat premierom uz nebude
oh, zatulal som sa sem nahodou, zvycajne do blogoviska nechodim na diskusiu, ale palec hore pre autora, zaujimavy clanocek, vyborne napisany, lahkym stylom, pobavil aj poucil - skvele
este by som k obhajobe repky pridal repkovy olej (ked uz o nom Bukovsky kazdu chvilu basni, ze je uzasny a vyrovna sa olejovemu) :-)
zlcnik alebo chripka nemaju s politikou nic spolocne, ludia sa k nemu chodia liecit, nie politizovat
co si pise do blogov je jeho osobna vec, mozno by nebolo zle ucit sa tolerovat ine nazory, timpe
ako moze byt lud chudobnejsi, ked ho cakaju svajciarske dochodky?
ty hodnotis Liptaka podla blogov (a to je jeho politicky nazor), ja podla toho, ze nez som pred par rokmi isiel mimo republiky, bol som jeho pacient a nemozem na neho povedat jedine krive slovo
a presne o tom to je, ako ta vykreslia media, tak ta internetova luza lyncuje
porovnaj si pristup k panovi Nadovi a k panovi Liptakovo
a to je to, o com som pisal
preto hovorim obchadzanie, a som opatrny pri slove porusovanie
co to s tym ma, preboha, spolocne? Kocner sa zvezie na Ruskovom chrbte?
fandim serioznym informaciam a nemeraniu dvojitym metrom
"Ošetrujúcim lekárom Ruska je Peter Lipták, ktorý je známy pre medializáciu svojich výrokov o prijímaní darov od pacientov."
ako velmi jemne povedane... slovensky rozhlas dnes skonstatoval, ze ide o lekara "ktoreho vysetrovala NAKA pre korupciu" a na zvukovom zazname Lispic hovori, ze ide o lekara s pochybnou povestou
co sa nedozviete, je to ze NAKA vysetrovanie zastavila a ze ten, kto Liptakovi urobil pochybnu povest, je prave Lipsic, ktory soptil na tlacovej besede nieco o "hyene v bielom plasti"
to je slovenska hlava 22 - o pochybnej povesti hovori ten, kto ju sam vytvoril
a teraz si to porovnajme s budcim "nasim clovekom", panom Nadom, kde sa vsade-tade vyhlasuje, ze NAKA mu dorucila uznesešnie o zruseni obvinenia a predpokladam, ze v RTVS nebudeme pocut, ze je to politik s pochybnou povestou, ktoreho vysetrovala NAKA za unik tajnych informacii"
eh, nova iniciativa
Za slusne obchadzanie zakonov
na Slovensku su vysoke dane?
odkedy?
najprv nazenieme do II. pilieru ludi, ktori tam nepatria, a nemaju ani len sancu dostavat z II. piliera lepsi dochodok ako z I. piliera, potom zacneme skriekat, ze druhy pilier nezarobil na akciach (pricom pred zmenou zakona mali DSS vo fondoch max 20 % akcii (plus, minus) a zacneme zivit mytus, ake fantasticke vynosy by ludia mali
problem predsa nie je primarne vo vynosoch, ale ze z nasetrenej sumy poistovne vyrataju male dochodky - aj keby boli vynosy z II. piliera vyssie, dnes ludia odchadzajuci do dochodku nedostanu tolko, aby sa im II. pilier vyplatil
kiska bude premierom? huraaa...
uzakoni sa trojdnovy pracovny tyzden
tak oni ho chlapci zo superzlepenca postavia nanovo
ale nebude to plytvanie penazi?
a Matus by ho mal za to vybodkovat, co to trepem, vybozkavat :-)
vyborne, takze tunel Korbelka dostavia superzlepenec za dva roky :-D
vlastne za jeden a pol, jaaak toho vela stihli :-)
uz sa tesime
je uplne jedno, co kde kade nakopirujes
stat si v 1. ficovej vlade uvedomil, ze nema sancu zvladnut vystavbu dialnic zo svojich prostriedkov tak, aby to bolo rychlo
v roku 2010 mal zlepenec vsetko pripravene na to, aby urobiil historicky dolezite rozhodnutie a spusti jeden z dvoch zostavajucich PPP projektov, ten "zilinsky" - KDH bolo za, Madari boli za, ale Sulikova jesitnost vsetko zmarila
uz sa teraz mohlo davno jazdit cez Visnove a peniaze z eurofondov davat na cesty na vychode
..ze dostali od nemeckej spolocnosti Hochtief vyraznu zlavu na stavebne prace...
tak si trosku upracme v cislach...
najskor zacnime tym, ze vysutazena cena za mytny system bola 716 milionov eur bez DPH, pricom stat si objednaval v dalsich rokoch sluzby navyse - takze realne sa v rukach statu ocitlo podla publikovanych info okolo 800 melonov
to staci sotva na obchvaty Presova, nie na dostavanie dialnice - co vycita NKU statu, ze tieto peniaze cele nenaliala do stavby dialnic, NDS, NDS zase tvrdi, ze vsetky boli pouzite na vydavky suvisiace s dialnciami a cestami, to nech si chlapci vyriesia medzi sebou
ta kratka preestavka, ked sa k moci dostala ina vlada, bola jedna z klucovych zalkezitosti, lebo vtedy zlepenec zamietol ponuku dostavat cez PPP projekt prave casti dialnice okolo ziliny, napriek tomu, ze dostali od nemeckej spolocnosti Hochtief
cez tunel visnove by sa uz niekolko rokov jazdilo a riesili by sme uz ine dialnbicne problemy
Odporúčame