a kolko im pribudlo z dani fyzickych osob, ked uz tu mudrujes?
a kolko im pribudlo z dani fyzickych osob, ked uz tu mudrujes?
obedy zadarmo su socialne a preventivno-zdravotne opatrenie, aby deti chodili na teple obedy v skole - to je ich primarny coel a hodnota
ak sa ukazalo, ze zaujem rastie a deti chodia, tak je to uspesne a uzitocne opatrenie
reverzny tok plynu - jeho kapacitu - si nekupuju ukrosi, ale zapadne firmy, ktore na ukrajinsky trh plyn transportuju
tie platia nam - ako si to vybavia na Ukrajine, a ci a ako ich plati, je len ich vec
rocne z tej "diery" slovensky eustream "vytazi" 12 milionov eur na poplatkoch, ako sa pise v clanku
je to reverzna cierna diera
... a predame Porosenkovi Figaro!
ci to sme uz vlastne niekomu predali... tak nic
ako im mozu pomahat, ved uzavreli pakt o neutoceni?
to uz tu nikto nic negarantuje?
kto prispieva prostemu obcanovi? vola sa to regulacia cien a ma to pod palcom URSO
to su veci, to su veci - zloduch Vozner sa takmer v priamom prenose foti s prezidentkou republiky a vsetci styria maju na hlave skrabosky ako v zavadnom a nebezpecnom klipe Elanu...
ako to, ze NAKA este nezasiahla?
ano, miklos s dzurindom vyrazne ovplyvnili smerovanie slovenska, v dobrom aj zlom
ano, Cesi su v tomto zmysle velki patrioti, nacionalisti, svejkovia :-) nehodiaci termin si, spolubesednici, skrtnite
nemame cenovu hladinu ako na zapade, to moze potvrdit z dlhodobych osobnych skusenosti
ceny, to nie je len rozky a maslo v obchode (a take nieco ako prave gumene rozky navyse na zapade ani nezozenies :-) )
vstup do EU bol proces, zacaty (i brzdeny) od Meciara,, cez Dzurindu (vstup), zavrseny v podstate prijatim eura (Fico)
prisudit to jednej vlade je velmi zjednoduseny pohlad
Cesku by sa darilo aj s eurom, najma ked samotne firmy, ktore zasadne ovplyvnuju cesku ekonomiku, obchoduju casto v eurach
- ceska ekonomika je silnejsia vyspelejsia ako slovenska, priemyselna tradicia, obchodne a spolocenske vazby, rozmanitost podnikov atd.
- je blizsie k relevantnym zapadnym trhom - a nielen logisticky
- na ich HDP robia statisice cudzincov, velka cast zo Slovenska (na Slovensku sa cudzincov bojime)
atd.
takze, ako som napisal hore, prezradenie kurzu na jachte je hoax a urban legend zaroven
alebo
Podozrenie, že niekto týmto finančným skupinám prezradil, že dôjde k výraznému posunu centrálnej parity (a dal im tak na kurzovom pohybe bez rizika zarobiť obrovské peniaze), sa ponúka sama. Nie je to však také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Podľa zistení .týždňa sa totiž väčšina inkriminovaných „podozrivých“ obchodov odohrala v stredu ráno, ale rozhodnutie ECB o tom, že práve v túto stredu sa posunie parita, prišlo až popoludní. A definitívne stanovenie úrovne novej centrálnej parity padlo až vo večerných hodinách. Inými slovami, vyzerá to tak, že v čase čudnej aktivity finančných skupín nikto na Slovensku nevedel, že sa parita posunie, a už vôbec nie, na akú úroveň.
sorry, nie som tvoj asistent, najsi si to
ale taky rychyly surfing:
K úniku bola diskusia už aj na pôde Európskeho parlamentu. Tam zaznela otázka pred šéfom Európskej centrálnej banky Jeanom-Claudeom Trichetom, ktorý to tiež vylúčil. Keďže tento proces je absolútne utajený a vylúčil akýkoľvek únik. Aj guvernér Národnej banky Slovenska Ivan Šramko vyhlásil ešte predtým, ako bola parlamentná schôdza o odvolávaní ministra financií Jána Počiatka, že k operáciám došlo 28. mája doobeda a informácia sa stala známou až popoludní 28. mája.
nie ze nevysetruje, podanie odmietli - mozno nebolo co vysetrovat
ako dopadlo Spirkove trestne oznamenie o sabotazI?
Odporúčame