stale dookola opakovany nezmysel
starobny dochodok sa nemakacenkom nevypocitava z priemernej mzdy, a ak neodrobili aspon 15 rokov, tak sa im nevypocita ZIADNY starobny dochodok
stale dookola opakovany nezmysel
starobny dochodok sa nemakacenkom nevypocitava z priemernej mzdy, a ak neodrobili aspon 15 rokov, tak sa im nevypocita ZIADNY starobny dochodok
investovanie do fondov cez DSS je "lacnejsie" ako cez komercne subjekty, ktore sa tymto typom obchodov zaoberaju
samozrejme, kto si dokaze sam manazovat svoje peniaze na trhoch, ma ine moznosti
ja pisem o beznom plebse
ti "tlci", ktori beru teraz nizke dochodky z II. piliera, su povinne zo zakona pred dochodkom zaradovani do garantovanych fondov - ani keby nechceli, tak musia
II. pilier, ani v pripade indexovych ako najvykonnejsich fondov, nema take zhodnotenie, aby mal priemerny sporitel lepsi dochodok z I. a II. piliera ako keby zostal v prvom
vyplyca sa to len vysokozarabajucim, ktorym sa krati mzdovy bod a nezohladnuje cast odvodov nad trojnasobok primernej mzdy
takze plati to, co som napisal vyssie
"trhanie motora"? no ved T(rhni)SI
zlata atmosfera
su dve cesty, ako urobit druhy pilier vyhodnym pre vacsinu ludi, nielen pre mensiu cast :-)
1. dosiahnut bohoffske zhodnotenie v II. pilieri
2. dorazit I. pilier
.....
P.S. Kocner s tymto nema nic spolocne
rozhlas hlasi aj zapchy, ked uz nie su
u nas nabehlo upc nieco po piatej
seria III., diel 12:
"Vozner potrebuje rozšíriť svoje podnikanie na východe Slovenska, aby mohol žiadať dotácie od EÚ. Necháva Badalovi lístok, ktoré pozemky má vybaviť u Otečnej. Badala, ako keby bol tatár či talián, nepochopí, že ide o odkaz až hore k šéfovi, a nechá ho uverejniť na prvej strane Nového času. Tam si ho prečíta podnikateľ Kuska a keďže je filantrop a nechce nechať ležať tatranské pozemky ̶ú̶ž̶e̶r̶o̶m̶ ̶ úhorom, kúpi ich. Vozner prichádza a šokovaný zistí, že o pozemky, o ktoré mal záujem, predali za horentnú sumu podnikateľovi Kuskovi. Podstrčí Kuskovi falošné daňové doklady, a ten ich vloží do účtovníctva. Pre istotu najmenej dvanástkrát. Kuska sa tak stáva ďalšou obeťou Voznerových diabolských plánov."
ehmm, ktora cast naroda potrebuje mat svedomie masirovane od televizie JoJ?
elita? :-) :-D
hned v dalsom dieli:
"Hulík pripraví pascu na Voznera, aby ho demaskoval a odhalil jeho plány. Bohužiaľ, neráta so zákerným termostatom, ktorý Voznera upozorní na Hulíkovu snahu. Vozner využije príležitosť a svoje kontakty, zmanipuluje nahrávku a tak sa Hulík stáva jeho prvou obeťou..."
ak to ma byt "skutocny pribeh", tak je to na urovni skutocnych pribehov Rosamundy Pilcherovej
ak to ma byt len detektivka, tak je to mizerny scenar
ako by to mohlo vyzerat, aby to bolo posobilo skutocne, aj uveritelne? staci si pozriet Cernobyl...
zaciatok vyzeral, ako keby to bol komedialny serial Ministri
potom strih - zachmurene tvare poctivych policajtov, pritlmene rozhovory, korupcia vsade nakolo (len ti poctivi odolavaju), nadstandardne genderove zastupenie vysatrovateliek (samozrejme, aj nejaka lesba sa najde, gayovia su diskriminovani, nic), ale temna moc nejaku vylikviduje
zvysok som bohuzial, zaspal
ale chapem, ze pre all for jan toto bude povinne citanie, pardon, čučanie...
no, tak takto, napriek citovym vylevom pana autora clanku...
zaciatok ukazal "realitu" asi takto - dohromady splacal vsetky postavy zloduchov do jednej velkej party, kde odzneli vsetky mozne klišé repliky z bulvaru aj nebulvaru, takze sme poculi vyrazy ako protislovenske prostitutky, stahovanie sa z bytu danoveho podvodnika atd. atd. vsetko na jednej kope
a na jednej kope sa stretli Kocner, Fico, Bodor, Toth, Gaspar, Kalinak, Troskova, skorumpovani policajti a prokuratori, aby spriadali temne plany a obhanali poloobnazene baby - nieco ako ked si vo Van Helsingovi Drakula pozve vsetky svoje prisery na party
este najubohejsie tam vyzera Luknar ako Fico - furt za nim niekto chodi, tam vybavit to, tam hento, tam to - americke stihacky uz slubil kapitanovi, tak sa svedom nebude nic davat, tak zenstina, ktora sa na neho lepi, vybavuje aspon miesto kosickej primatorky, ked uz nie to ministerske kreslo... esteze ho zachrani troskova, ktorej sa nechce este spat
preco by nevedeli? s rastom platov sa ratalo, nakoniec statny rozpocet je schvaleny s deficitom cca dve miliardy eur na konci roka
vyrovnany bol rozpocet nie statu na zaklade hotovosti, ale celej verejnej sfery, vratane napriklad obci
za rohom, ale o 10 rokov... kedysi bola taka mnemotechnicka pomocka, ako spravne slovencinovi... ja len tak
Hura, bude sa mallovat
Metropolitny institut ma uz svojho sefa, tak aspon nejake vizky (nie whisky) za tie tri roky stihne urobit
hou, ake prekvapenie pre mna - predpokladal som, ze este vydrzi volebne obodbie ako sudca a potom, ked nahodou bude moc lezat na ulici, tak ju bude chciet zdvihnut
no, ale ked bude niekomu brat, tak to moze byt marian k., ako ukazali prezidentske volby
medziinstitucionalne vztahy uz robil 2010-2014, bateriova aliancia je pokracovanie toho, co robil v energetike...
je to kompetentny diplomat
samozrejme, ze to nebudu USA, ale urcite Aljaska, krajina plna orechov...
Odporúčame