co pri orechoch, keby sa tu objavila tema o zaludoch, to by este len boli debaty :-)
co pri orechoch, keby sa tu objavila tema o zaludoch, to by este len boli debaty :-)
tak to sa duplom superzlepenec nestihne dostat k moci pred marcom, ty rura orechova
su tri roviny, ktore ta v tom ovplyvnuju - skola, okolite prostredie, rodina
najhorsie je, ked zlyhaju vsetky tri, a obavam sa, ze aj keby skola zabrala, tie dve dalsie mozu byt ovela silnejsie, aby si sa dostal na cestu zlych rozhodnuti
tak potom netreba spochybnovat financnu gramotnost spoluobcanov
rozpocet sa robi na zaklade makro a danovych prognoz - niekedy to vyjde, niekedey nie - predtym dokazali ist nad parametre rozpoctu, teraz sa ukaze, kolko su pod
uz neplati zakladna mantra slovenskych pravicovych ekonomov, ze nechajme ludom viac penazi, oni najlepsie vedia, co s nimi urobit? :-)
stat nie je donuteny? to si fakt myslis, ze prechod zo socialisticky planovaneho hospodarstva na trhove je zadrmo? ze sa taketo nieco dalo zvladnut bez investicii a poziciek? ze socialny zmier v krajine je zadarmo? ze sa infrastruktura postavi, lebo si usetrime?
o pol roka je tu nova vlada a moze sa predviest
kazdy hypotekarny dlznik to robi
kto kradne, toho treba zavriet
kto ma iluzie, ze sme bohaty stat, ktori mavnutim prutika vsetko zaplati, ten potrebuje jedno volebne obdobie preliecene superzlepencom
bohuzial, po jeho skonceni, ak im to nevyjde, je tu uz len jeden ci dvaja, ktory bude tvrdit, ze dokaze zazraky, ked ho k tomu pustia...
Smer zostavil doteraz historicky najlepsie rozpocty
novy superzlepenec sa moze predviest
s predcasnymi volbami, ani prvymi ani hned nasledujucimi, nemozes pocitat
no ved uvidime, ako superzlepenec znizi dane a odvody a zaroven zdvihne platy ucitelom a uzasne vylepsi zdravotnictvo :-)
uz sa vsetci tesime
kecy - slovensko este nemalo vyrovnany rozpocet, ale aj vela vlad sprava - zlava
aka bola teda ich filozofia?
a nepotrebujes na to richtera
- to budes aj tak, lebo by si musel nafuknut aj pocet lekarov, a poslu ta do vacsich nemocnic aj s tym, co teraz zvladali aj regionalne spitale
- zefektivnovanie prace znamena co? obavam sa, ze ak niekto ma predstavu usetrenia penazi v tychto kolosoch, tak nema prilis na com, ked drviva vacsina vydavkov su mzdove a odvodove vydavky. Tam je potrebne zvysit cenu vykonov, co vsak neutiahnu zdravotne poistovne, ktore mozu zareagovat obmedzenim dostupnosti, to jest dostanu sa na rad tolki, na kolko bude penazi
centralizacia nakupov sa urobila uz aj pri CT pristrojoch a zdravotnictvo to nezachranilo (a ked si clovek porovna ceny piestanskeho a novych strojov, tak ziadne prudke zlavy nenajde)
bez naliatia dalsich zdrojov do zdravotnictva - a to je uz jedno, ci cez stat alebo spolucastou, sa nepohneme - alebo budeme mat zdravotnictvo ako mame
a to je to, preco vaha to urobit pred volbami, aj ked sa to v realnom chode este zdaleka neprejavi
zakonodarnu pravomoc u nas maju politici, tam sa treba obratit
v kazdom pripade, otazka zostava - ktorych uradnikov vyhodit?
ktorych uradnikov treba konkretne vyhodit? to nie je len o uradoch, ale aj o zakonoch, predpisoch a dalsich regulaciach a papieroch. Mozes vyhodit napriklad uradnika stavebneho uradu a na stavebne povolenie budes cakat donekonecna.
to pripomina automaty v las vegas :-) len s trosku viac cislami
kontrolna otazka - znizenim poctu nemocnic sa zvysi alebo znizi dostupnost zdravotnej starostlivosti?
druha kontrolna otazka - v strate, cize ekonomicky nerentabilne, su najvacsie nemocnice, vykonavajuce najzlozitejsie zakroky. Ich zavretim sa zvysi alebo znizi dostupnost lekarskej starostlivosti?
v tomto su odpovede na to, preco sa Fico zdraha politicky podporit tieto kroky
moze sa to volat stratifikacia nemocnic, moze sa to volat rusenie nemocnic, moze sa to volat zlepsenie zdravotnej starostlivosti, moze sa to nazyvat ako chce, ale bez penazi - a velkych penazi - z toho bude velke lobogo, ci to podpori petko palko z maluzinej alebo turcin ponican
holt, se snizenim dani a odvodu se k tomu nedopracujem, socialisticki nebo kapitalisticti soudruzi
Odporúčame