bohovia? ani bohovia, ani anjeli tu okolo nas nelietaju
aj ked, jeden sa tu chce predviest - tak nech ukaze, co vie
bohovia? ani bohovia, ani anjeli tu okolo nas nelietaju
aj ked, jeden sa tu chce predviest - tak nech ukaze, co vie
to nie je o matematike, ale o politike
Kiska svojim neštandardnymi krokmi (a jednym ignorovanim rozhodnutia ustavneho sudu) nastolil situaciu, ktoru teraz Fico vyuziva na politicky suboj
ah, curramedan stoik sa ozval :-D
jasne, ty mas odhad na ludi, :-D si clenom jeho rodiny, takze vies, ze sa mu rozpadla, asi s nim chlasces, ked vies ze je alkoholik, a jeho zdravotnu dokumentaciu mas doma v kniznici. Mozno pije ako duha, ale vo verejnych vystupeniach, na rozdiel od niektorych inych, som ho schlastaneho nevidel a doma, nech si robi, co chce.
mali sme troch velkych premierov - Meciara, Dzurindu a Fica - a ostatni su zatial len gagaji, taraji a prdusi - presne ako ty
vratme sa na zaciatok, kde sa to cele pos...lo - a po..ilo sa tu u pana exprezidenta Kisku, ked na podnet pana poradcu Mazaka zacal kopit jeden nestastny krok za druhym, az to vyustilo do toho, ze ako zvoleny prezident nerespektoval rozhodnutie ustavneho sudu.
Ten nestastny zaciatok bolo postavenie vysetrovacich komisii, pred ktore si predvolaval kandidatov na sudcov zvolenych parlamentom, co bol nonsens, ktory nemal oporu ale naozaj v nicom, a vysledkom bolo, ze zo vsetkych navrhov namiesto polovice zo zvolenych zvolil jednu sudkynu. Ked mu Benatska komisia zvestovala a US rozhodnutim nakazal aby sa choval v sulade s ustavou, tak to odignoroval. Potom si uz hausnumera zacal sukat sam - napriklad vyber z dvoch pre neho znamenalo vybrat oboch (Mamojka/Lasakova).
Nakoniec to zaklincoval vyberom 3 z 12, pricom bud mal vymenovat polovicu z navrhnutych (6/12), alebo nemal vymenovat nikoho. Takze to je ten dovod, preco ako jeden z vykladov ustavy Fico ziada dovolit 3 z uz 12 navrhnutych
uz nemusi, v sobotu sa mu skoncil prezidentsky mandat...
trojnasobny premier, stvornasobny vitaz volieb - to je dostatok aj pre ego
ktory z pandrlakov to zopakuje?
zla poznamka platilo v prvom rade na sharka :-)
zla poznamka
Gasparovic nemal rozhodnutie ustavneho sudu, ten vyniesol verdikt az po skonceni jeho mandatu, Kiska mal rozhodnutie ustavneho sudu, ktore nerespektoval
co vyhlasoval alebo nevyhlasoval gasparovic, je irelevantne, a ako by sa zachoval, keby mal rozhodnutie US v case mandatu je v rovine ...keby bolo keby...
volba ustavnych sudcov ide cez parlament, takze je to politicky proces
na jesen sa konci platnost koalicnej zmluvy, potom moze aj Danko ci Bugar hlasovat s opozicou bez toho, aby ju porusili - takze je pravdepodobne, ak sa teraz nikto nezvoli, ze na jesen sa moze najst dostatok zetonov
mimochodom, len aby sme si pripomenuli osoby a obsadenie v tejto hre o ustavny sud, jediny clovek, ktory nespochybnitelne ignoroval rozhodnutie ustavneho sudu, a ma to aj na papieri, bol pan exprezident
zvysne kroky su uz len politicke hry, kde si kazdy moze vykladat ustavu ako chce
pan poslanec fico moze navrhnut svojim kolegom spolustranikom co chce a oni sa zariadia podla svojho vedomia a svedomia - je to tajna volba, a dnes uz nikto nefotografuje a nepreskrtava svoje listky, ako to byvalo kedysi
ako som tu uz pred casom napisal, Ihor vytiahne svoj tajny volebny tromf, to jest pani Zlaticu
prislo to skor, asi pre alarmujuce percenta a alarmujucu perspektivu
mili volici, mate teraz jedinecnu prilezitost poslat pana cirkusanta a jeho marinonety mimo parlamentu - slunickari a zaludi uz maju koho voliti - od PS cez Spolu az po Kisku, konzervativci si mozu zvolit soft verziu ako je KDH a hard verziu, ako su opolcenci z KDH
predseda vlady sudcov nevoli
ak jej nema co odkazovat, tak pani prezidentka nemusi reagovat (na urovni)
taky pan exkiska dokazal ignorovat nielen poslancov, ale aj cely ustavny sud
mozno pocital podla nejakeho vzorca svojich pozickovych firiem :-)
"nemoze prikazat poslancovi, ako ma vykonavat svoj mandat (a teda aj volbu), kedze sa riadi podla svojho vedomia a svedomia
aha, verklik shark, ty netaraj
ustava je napisana dostatocne jasne, takze ju nemala problemy vylozit tak Benatska komisia, ako aj samotny ustavny sud tak, ze prezident musi vymenovat polovicu z navrhnutych kandidatov, co nesplnil a porusil ustavu
je cierne na bielom, ze Kiska konal protiustavne
vsetky dalsie eskamoterske kiskoidne kusky jedna z navrhnutych, dvaja z dvoch, nema na triku len preto, lebo ustavny sud o jeho krokoch nerozhodol - tak ako nehodnotil to, co ma robit parlament a uz toboz nemohol a nemoze prikazat poslancovi vykonbavat svoj mandat (a teda aj volbu podla svojho vedomia s svedomia
takze si svoje vyvody mozes strcit za klobuk
oh, clovek si musi zvykat na nove nicky, ktore zaplavuju debatu, tento lawn je tu tri dni aj s cestou uz tapetuje a spamuje diskusiu :-) zda sa, ze zaludi uz zacinaju kampan
damy a pani, vitajte v politike
keby pan exprezident, dnes zaludovy hornik, vymenoval tak ako mal polovicu z navrhnutych sudcov a nesachoval roky s nestandardnymi postupmi, ktorych cast bola podla rozhodnutioa ustavneho sudu porusenim ustavy, tak by taketo problemos nebolos
aspon si pani prezidentova otestuje realnu politiku, nie vzletne frazy inauguracnej reci
to je uz tradicia - ked sa zlozila sucasna vladna koalicia, sulikoidna opozicia okamzite zvolala demonstraciu, kde koalicii slubioola peklo na zemi - to nieze nebolo 100 dni, to nebolo ani 100 hodin
... a tych 7 minut sme boli v krasne slobodnom bezprizornom svete :-)
ale ono je to jedno - predtym sme mali prveho pana, ktory sa spraval ako prva dama, teraz budeme mat prvu damu, ale ci to da na pana je vo hviezdach
Odporúčame