slovo hanliva tabula je stale v tych malych spravickach vpravo na homepage, z ktorych vedie link na clanok - nepomylil si si to s tym? oni nadpisy casto skracuju, keby boli prilis dlhe
slovo hanliva tabula je stale v tych malych spravickach vpravo na homepage, z ktorych vedie link na clanok - nepomylil si si to s tym? oni nadpisy casto skracuju, keby boli prilis dlhe
robotnici a rolnici tu uz vladli a nedopadlo to prilis dobre
mozno by stacilo precitat si popis pod fotografiou, ze ide o zaber z februarovych protestov :-)
no, snad to maju ti Nemci zmluvne osetrene - inak im americke sudy budu za americky prouszer sadzat jednu pokutu za druhou...
balicky riesia konkretne situacie, nebudem teraz rozoberat, ktore dobre, ktore zle, ktore lepsie - to by bolo treba pri kazdom osobitne. Kazdy z nich ma nejake racio, nejaky dovod, preco sa to robi. Isteze je legitimne povedat, ze to nie je dobra cesta, ale balicky neriesia ani nemozu riesit problem dochodkov. Dochodok je narokovatelny, balicek kedykolvek zrusitelny. Preto je napriklad vianocny dochodok socialnou davkou, nie dochodkom, aj ked sa to tak nazyva. Lebo keby bol sucastou dochodku, uz by ten, kto by ho chcel zobrat alebo nedat narazil na ustavny sud.
MInimalna mzda a odvody z nej su tiez mimo temy, pretoze z jej zdvihnutia profituje aj ten, kto ju ma vyssiu, aj samospravy a zdravotna a socialna poistovna
znizenie dani a odvodov je nahravanie bohatym, lebo cim menej bude penazi vo verejnom prostredi, tym viac budu musiet doplacat ludia za vsetko - potom pochopis, co to bol za napad
o platoch uz pisal iny prispievatel, je to 150 ludi : 1,5 miliona
tu sa uz kazdy stazuje na to, ze je okradany - prvopiliernici, ze su okradani druhopiliernikmi, starodochodcovia novodochodcami, druhopiliernici, ze im nezapocitaju cely odvod, vysokozarabajuci, ze sa im nezohladnia vyssie odvody, nizkozarabajuci, ze odrobili vela rokov, ale maju male penzie, zivnostnici, platiaci minimalne odvody, ze nemaju maximalne penzie, ludia zarabajuci viac, nez je priemer, ze sa im skrta cast odovodov
len si sa pridal k trendu
no, povedzme si rovno, kto kedy isiel okolo nejakej prasacej farmy, velmi rychlo pochopi, preco su ludia na...ni
ked si tak clovek precita debatu nielen tu, tak zasne, kolko ludi si predstavuje, ze peniaze sa niekde kotia, alebo je tu nejaky oslik potras sa, strom penaznik
ale ved riesenie je na dohlad, ako nam to ista partia prezentuje - znizenim dani a odvodov za vyssie dochodky
oh, je jedno pekne miesto, kde by sa dalo... byvala skladka v Pezinku :-)
co ty vies, co by som ja chcel alebo nechcel.. :-)
a je mi akosi jedno, ako si riadia zivot bohati cinania
ale je tu aj ina otazka, preco bohati Slovaci poslali deti do Ciny, aby tam ziskali vedomosti (myslim, ze nemusim pripominat, o ktorych Slovakov ide - kuria tu a svietia :-) )
to nie je o tom, co by som chcel - to je suboj civilizacii, kde netusime aky bude koniec a na nas je len vyber ku komu sa pridame - a v tomto proipade sme sa pridali k EU bloku a NATO
ked sa v Najvacsom Slovakovi v casti o Husakovi dostali do prudkeho sporu Miklosko s Hrdlickom (nacez Hrdlicku "scenzurovali", aby nemohol vystupit na hlavnom podiu), tak Hrdlicka povedal jednu vetu, ktora stoji za pozornost - keby komunizmus (socializmus) dostal taky dlhy cas ako krestanska cirkev, tak by vyzeral uplne inak
Cina, je verzia komunizmus 2.0 a mozno uz az 3.0 ci 4.0 - ZSSR a blok soc statov sa rozpadol, lebo mu dosiel ekonomicky dych a obyvatelstvo, dychtivo tuziace po konzume bohatych zapadnych statov, ho radostne poslalo do certa, , netusiac, ze aj demokraticke rezimy maju svoje obmedzenie a ze tak ako vitazov maju porazenych
Cina ide verziou osvieteny dikator (po ktorom inak kdekto vola aj v demokracii), ma k dispozicii povedomie 5000rocnej kultury, relativnu disciplinovanost obyvatelstva, pracovistost (ci skor mozno drill), vysoke IQ Aziatov a ideu (ci ideologiu) nieco dosiahnut
suboj tychto dvoch svetov bude este velmi zaujimavy
nic sa nemusi tolerovat - ale ani keby sa neukradlo vobec nic, nevyriesi to problemy nasho zdravotnictva, lebo v nom nie je dostatok penazi. ziadnych 30 % ukradnutych penazi neexistuje. Keby existovali, tak by vlada, ktora sa honosila "neplytvame a nekradneme" vsetko vyriesila lusknutim prsta
a ako sa rozkrada, a kolko ze sa rozkrada? ziadne cisielko? a co je to neefektivita nemocnic? a ktorych? lebo efektivitu predviedol Svet zdravia v porodnici vo Svidniku - efektivne ju celu zrusil
ake lahke vysvetlenie - predrazene, kradne sa - vybavene, bezny plebs uz nevie inu riekanku, aku ich naucili Sulik s matovicom
isteze je v kazdom systeme, aj slovenskom priestor, kde sa plytva a kde sa kradne - a treba sa to snazit eliminovat, ale to neriesi problemy zdravotnictva ako celku
potom pride dalsia vlada, ktora sa zaprisaha, ze nebude kradnut a plytvat - a zdravotnictvu zostanu rovnake problemy ako predtym
uz somt o pisal stokrat, tak 101krat - na to, co si slovensky pacient predstavuje, ze mu ma statne zdravotnicto poskytnut, na to nie su peniaze. takze su tri moznosti
- alebo da viac na zdravotnictvo pacient
- alebo da viac na zdravotnictvo stat
- alebo sa osekaju vykony lekarov
neexistuju ziadne zazracne recepty, len kombinacia tych troch vyssie
teda este existuju sulikovo rapotanie - znizime odvodove zatazenie - no to urcite vylieci zdravotnictvo
mimochodom, treba sa pytat, ked su lekari a nemocnice osekavani poistovnami, z coho ma Dovera zisk
vazne? a ktore nam stoji o 150 % viac? to v piestanoch, ktore sa vobec nekupilo?
a Dovera za vlanajsok z povinneho zdravotneho poistenia zisk 35 milionov eur...
spotrebujes viac zdravotnickych vykonov, liekov a pomocok ako zaplatis - tot vsjo
Odporúčame