nuz ani nie psychiatria, ale vzorka volicov, ktori mozu pri Matusovi profitovat
nie nadarmo sa plan B(ratislava) nazvy aj plan B(ohatych)
nuz ani nie psychiatria, ale vzorka volicov, ktori mozu pri Matusovi profitovat
nie nadarmo sa plan B(ratislava) nazvy aj plan B(ohatych)
stranger in town... :-)
a coze - team sa nam prepocital, alebo uz to rataju kamarati z metropolitneho institutu?
oni to maju podelene, Rakusania budu obsier... mochovce, tak SaS si zobrala obsie.. obchvatu
vystavba napreduje, kazda obrovska stavba ma vzdy nejake problemy, ktore sa riesia za pochodu, a kto staval niekedy hoci len rodinny dom, dobre vie, ako sa konecny vysledok casto lisi od toho, ako sa zacinalo
je to uctyhodna stavba, ktora bude dostavana a na ktorej sa hned s radostou preveziem cez R7 do BA - a na bajkalskej, kde budu vsetci stat v hodinovej zapche, si urobime slavnostny piknik :-)
poslanecky triumvirat zo SaS - Zmar, Hroza a Panika nam predostreli viziu katastrofy, ak nas caka
ich show bola trochu ochudobnena vcerajsou informaciou, ze na stavbe nic jedovate v zemi nenasli, ale tak šak neny šeckym dnom konec
Poslanci pojdu kontrolovat stavbu, na tom nie je nic zle, a keby im dali do ruk metly ci lopaty, ze by popritom aj nieco urobili, tak by to bolo mozno aj uzitocne stretnutie
ale naozaj nic proti kontrole, nakoniec stat ma xy organov a legislativu, ktori mozu a mali by dosledne kontrolovat stavbu (od environmentalnej, cez stavebnu legislativu az po pracovne pravo a k nim prisluchajuce inspekcie)
kazdy tu ma rozdelene ulohy
- Spanieli stavat
- stat kontrolovat a kontrolovat
- SaS sirit paniku
tek nech sa cinia
policia takto neoficialne potvrdila neoficialny politologicky termin: "bratislavska kaviaren" :-)
ak sa ukradnu dnes tri miliardy, ako vycapil matovic na bilboardy,, tak musia pri novej vlade pribudnut
alebo zeby nie?
tak si nalistuj kalendar trosku dozadku, kolko su zadlzene
inak, samozrejme, vsetci ocakavame, ze Igi Matovic po vstupe do superzlepenca vsetko preveri, lebo nam na plagatoch slubil viac ako tri miliardy, ktore sucasne vlady ukradnu a teda v novej verzii vlady "neplytva a nekradne 2.0" budu okamzite k dispozicii
co bude pod tri miliardy, doplati Igor Matovic
co bude nad tri miliardy, to si moze nechat
keby Sulik - ako sef parlamentu, najvyssi ustavny cinitel - vynasal takym sposobom doverne informacie ako vynasal, v inej krajine (a to je jednoc ci kontroverznemu alebo nekontroverznemu podnikatelovi), tak:
- KIm by ho hodil psom
- v Cine by zmizol bez stopy
- v Rusku by vypadol z balkona hned potom, ako si dal kaviar s novicokom
- v Japonsku by spachal harakiri, niekolkokrat
- v Irane by mu utli ud, krtorym mysli, ci skor nemysli
- v USA by dostal 40 x dozivotie, alebo trest smrti
ale fuj, to su prilis tvrde rezimy
u nas sa s tym hrdi v zivotopise
niezeby bola - je
SaS presadzuje privatizaciu statneho zdravotnictva
akurat mu Beblavy pri spore Sulik/Truban odkazal, ze to im neodklepnu...
ale ved klud, o par mesiacov su volby, znizime odvody, nalejeme do systemu 3 miliardy eur, ktore sa vraj ukradnu a nebudu sa ludia objednavat k neurologovi, ale neurolog k ludom
a kto prezije, ten si moze dat selficko s Ciganeckou, pardon s Ciganikovou
tak potom celý vyspelý svet porusuje základy ekonómie :-)
chod im to vysvetlit
toto je taka univerzalna veta od ekonomov a opozicie, ktora je urcena pre jednoduchsich volicov, ktori si myslia, ze su pravicovi
alebo este jednoduchsie? chces mat vyssi plat? a ktora firma ti ho da - ta co rastie, alebo ta co stagnuje pripadne klesa?
mozno by bolo lepsie poukazat na to, co jednotlivec nemal, ked sme pocas svetovej krizy mali namiesto ekonomickeho rastu hospodarsky pokles
dieru v statnej kase, utahovanie opaskov, dvojcifernu nezamestnanost, pribrzdeny rast miezd, atd...
bolo by jednotlivcovi lepsie, keby sa to vratilo?
to je otazka, aky cenny je socialny zmier - v suvislosti so starnutim ludi bude vacsi problem zdravotnictvo, nez dochodkovy strop
predcasny dochodok je rovnako znizenie dochodku, akurat, ze sa za tychto ludi nikto nebije do prs v parlamente
je to totiz uplne jedno, ake je tam cislo - v sucasnosti je nejako odovoditelne a ked sa ukaze, ze je ho potrebne zmenit, taktozmenia - len bude potrebna sirsia dohoda politickeho spektra, co nebyva na skodu
desat - dva roky medzi a 12 rokov predtym rabovali krajinu ini
ak nebude na dochodky, tak urcite nie kvoli stropu
ak budes mat pocit, ze mas nizsi dochodok, tak budes robit aj po strope, ak budes mat pocit, ze ti staci, tak budes robit do stropu
ak nebudes mat sil alebo zdravie, so stropom budes na malom dochodku, bez stropu budes zivorit
Odporúčame