jeden denne? to je slabe - v case Ficovej najvacsej slavy malo smecko niekolko clankov denne a boli casy, ked komentarova strana bola monotematicky len o nom
Kiska sa musi viac snazit
jeden denne? to je slabe - v case Ficovej najvacsej slavy malo smecko niekolko clankov denne a boli casy, ked komentarova strana bola monotematicky len o nom
Kiska sa musi viac snazit
problem je, ze ak sa mesto nebude zahustovat, tak nebude nielenze na metro, ale ani na lepsiu MHD (ale na zaklade skusenosti z viacerych miest sveta, ktore clovek videl a pouzil, ti poviem, ze doprava v BA - az na to metro - je jedna z tych lepsich.
ak mesto nezahustis, tak sa bude roztahovat do sirky a o to viac problemov sa bude presuvat do dopravy
samozrejme, je otazne, ci povedzme praca na dialku nedokaze cast veci vyriesit, cize okolie nebude musiet tak urgentne do BA ako teraz, ale zase mesto plni aj spolocensku, obchodnu a relaxacnu ulohu a vyprazdnit ho tiez nie je riesenie
no, tazka volba :-)
mimochodom, ked uz sme pri Matusovi, ktory progresivne panikaril pred dopravnymi obmedzeniami v BA - uz sa na tu dopravu asi nemoze sam pozerat, lebo potichu a progresivne najskor na stranke tomu venovanej vypol vsetky dopravne kamery a teraz na zvladnemeto uz sa progresivne vytratila aj samotna webova stranka, kde lonk hlasi, ze neexistuje
keby ich mal zapnute, mozno by videl, ako ludia totalne dlabu na jeho autobusove pruhy, cize kto ma nervy a je drzejsi, obondi tych, ktori sa snazia dodrziavat pravidla
dobra rada - nic tak nena...ie vodica, ako ked jeho pokutuju (a j jedno ci za bus pruh alebo rychlost alebo hocico ine) a pocas pokutovania vidi desiatky dalsich, ktori beztrestne robia to iste co on
tak aby si BA nevzala na seba velke susto pri parkovacej politike a namiesto spravodlivych kontrol to neskonci tak, ze mestski budu buzerovat toho najvacsieho chudaka s najmensim autom a okolo sa budu uskrnat ti "slusnejsi"
uz pred par rokmi, ked sa hovorilo o parkovacej politike, som navrhoval - nech magistrat skasne najskor ludi, ktori nie su Bratislavcania, aj to nie dramaticky - otestuje si na tom vsetko - kontrolu, vyber, kapacitu metstkych kontrolovat, know-how - a ked sa nevedia dohodnut na rozdeleni penazi, nech sa ukladaju na specialny fond, kde sa nestratia...
a dnes by som radil nieco podobne - najskor mimobratislavskych a symbolicky, a ked uz bratislavskych, tak za mierny poplatok
a ked uz vyberat prachy - ludia by mali vidiet, kam idu peniaze a ze je to zmysluplne. Priklad - Matus vystupi a povie, tu mame styri plochy, ktore su dostatocne pripravene na vytvorenie PR parkoviska. Odhadovane naklady pol miliona eur na jedno (presnejsie po sutazi) - z dvoch milionov eur dame z magistratneho rozpoctu 390-tisic, mestska cast 150-tisic, z vybratych penazi zvysok
takto by to bolo zviazane s parkovanim a nizsie riziko, ze sa to rozplynie napr. v platoch strategov z metropolitneho institutu..
pan je odbornik na stavbu jadrovych elektrarni?
Hrcka ma zdravy rozum a pud sebazachovy - Matusov fanklub sa na kazdy kriticky prispevok na nete vrhne na jeho autora, ktori si dovolili urazit Matuska nejakym svojim inym nazorom a nakoniec, ked im dojdu argumenty, tak to skonci klasickym - navrhni to lepsie
toto je lepsie
parkovaciu politiku treba, ale netreba v prvom momente skasnut vsetkych Bratislavcanov rovno 49 eurami, vyrobit z nich cudzincov vo svojom meste, nechat zamrznut dopravu na parkoviskach, aby sa kazdy bal odist z miesta, lebo ked ho uvolni, uz nezaparkuje, lebo tam bude odlozene auto, napchat ich do MHD, ktora z nich uz rano vysaju vacsinu energie a laskavo uvolnit cesty, aby sa novi bohati Bratislavcania od Vranova mohli pohodlne dostat do svojich novych rezidencii na nivach a okoli
a ked sa o par rokov nic nedozvieme, tak co potom?
nie, v roku 1999 nebolo mozne planovat vyrovnany rozpocet, bola by to ekonomicka samovrazda
Visnove stavali Taliani, alebo si mal predstavu, ze ho budu kopat priamo politici a diletanti?
Sulik mal svoje hviezdne chvile, ked v povolebnych debatach vystupoval uz skoro ako premier, uskrnal sa, zmieroval buducich koalicnych partnerov... a Fico mu vypalil rybnik :-)
reakciou bola demonstracia, na ktorej sa sami slusni ludia predhanali vo vyhrazkach a tvrdeniach, ze Bugar a Prochazka nemali pravo ist do vladnej koalicie a ze to je podvod :-D
a vtedy vyhlasil Sulik, ze koalicii spravi zo zivota peklo - a teraz mu vyfuknu jeho skoropremierske kreslo ônimandi" z PS a z Kiskova
no vyborne, vycislit a poslat ucet do Viedne
sofort
ty poznas realitu sedem mesiacov pred koncom roka? :-)
prekvapenieeee...
jediny vyrovnany rozpocet v dejinach Slovenska naplanoval smerak
vymenovanie bola len kulisa, pan Kiska si uz v prejave riesil svoje stranicke zalezitosti
pobavilo :-)
ano, iste, ta moja poznamka bola skor k tomu, ze delit si spolocnosti, aby si podnikatel kreativnym uctovnictvom umne rozparceroval prijmy a vynosy, to nie je len tento pripad, to je mozne v roznych danovych systemoch, ktore nepracuju s rovnou danou - a nerobi to tam ziadnu paseku
a este poznamka - mnohe staty maju danovu progresiu a vo viacerych pasmach, nez len mala firma/velka firma - vid napriklad usa
tak nech sa drobia - to si majitelia musia zratat, ci sa im to vyplati
to je otazka danovej filozofie statu - ak chce podporit mensie firmy a zivnostnikov, tak Dankov sposob
Madari, napriklad, idu tymto smerom
Odporúčame